Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

İŞKUR GENEL MÜDÜRÜ GENEL BAŞKANIMIZI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ


[ 11 Mayıs 2013, Cumartesi – 11:38 ]

İŞKUR Genel Müdürü Sayın Nusret Yazıcı, Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş’u makamında ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk ve A. Tahir Yüzbaşıoğlu’da hazır bulundu.

İŞKUR çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “ Sözleşmeli ve kadrolu personel arasındaki ücret farklılıkları giderilmeli, sözleşmeli personel kadroya geçirilmelidir. Belirli kriterler doğrultusunda kurum içinde çalışan tüm personele İş ve Meslek Danışmanlığı kadrosu verilmelidir. Yine Genel Müdürlük talimatıyla daha önce görevlendirilmesi yapılan İş ve Meslek Danışmanlarının da İş ve Meslek Danışmanı olarak görevlendirilmesi gerekmektedir. 2013 yılı içerisinde yapılacak olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında, şef kadrosuyla ilgili  çalışmalar yapılmalı, ayrıca personelin çalıştığı mekanların fiziki olarak şartlarının iyileştirilmesi gerekmektedir. Yetersiz olan servis sayısı artırılmalı ve yemek sorunu yaşayan illerde bu problemler çözülmelidir.” dedi.

İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, “ Çalışanların moral ve motivasyonu açısından kuruma ve Sivil Toplum Kuruluşlarına büyük görev düşmektedir. Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına önem veriyoruz ve her zaman diyaloga açığız. Sendikal ayrım gözetmeksizin tüm fikir ve öneriler bizim için önemlidir. Çalışanlarımızın her türlü sorununu önemsiyoruz. Bu yüzden Görevde Yükselme Sınavı açtık. 2013 yılı içinde de boş olan kadrolara sınav açmak istiyoruz. 19 Mart 2013 tarihinde şahsıma ziyaretinizde gündeme getirdiğiniz, VHKİ kadrolarına yapılan atamalara kriter getirilmesi talebinize ilişkin olarakta, atamalara yazılı bir kriter getirilerek, bu kadrolar adil bir şekilde dağıtılacaktır.  666 Sayılı KHK sonrasında aday memurluktan kadroya geçtikleri halde  ikramiyelerini alamayan personelin mağduriyetinin giderilmesi için Maliye Bakanlığı ile görüşmelerimiz de devam etmektedir. Yine çalışanlar arası ücret farklılıklarının giderilmesi için girişimlerimiz var. Fiziki mekan ve tefrişat sorunuyla ilgili her gün yol alıyoruz. Konya yoluna yaptırdığımız yeni Genel Müdürlük binamızda bitmek üzere. Vatandaşımıza hizmet veren çalışanlarımızın en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş İİBF Mezunlarının sorunlarına da değinerek, konuyla ilgili hazırlanmış olan raporu Nusret Yazıcı’ya takdim etti. Yazıcı, İİBF’lilerin sorunlarından haberdar olduğunu ve dosyayı inceleyeceğini belirtti.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 4
 
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |