Geri

GİB İNSAN KAYNAKLARI DAİRE BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜK

10 Mayıs 2013, Cuma | 09:36
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş beraberinde, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Öztürk ve A. Tahir Yüzbaşıoğlu ile Gelir İdaresi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Kadir Cabur'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
 
Çalışanların sorunlarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Yokuş, " 666 Sayılı  KHK ile kaldırılan fazla mesai ücretleri yüzünden personel mağdur olmuştur. Hayat standartlarında ve alım gücünde ciddi düşüşler yaşanmıştır.  Ayrıca eşit işe eşit ücret uygulaması tam anlamıyla hayata geçirilememiştir. Kamu kurumlarında iş tanımları yeniden ve doğru bir şekilde yapılmalı memurların mağduriyetleri giderilmelidir. Yan yana masalarda çalışarak aynı işi yapanlar arasında ücret uçurumları bulunmaktadır. Bu sorununda çözülmesi çalışma barışını yeniden sağlayacaktır. Biz bu konuda sorumlu sendikacılık anlayışımız gereği bir ilke imza attık. Türkiye'nin dört bir tarafından Maliye Bakanlığı ve GİB çalışanlarının katılımıyla bir çalıştay düzenledik. Sorunları yerinde ve en doğru şekilde tespit ederek, çözüm yollarını aradık" dedi. Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, çalıştay kitapçığımızı Kadir Cabur'a takdim etti.
 
Gelir İdaresi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Kadir Cabur ise, "Personelimizle iletişimimizi en sağlıklı şekilde yürütmek için büyük emek harcıyoruz. Bu noktada sendikalara da büyük görev düşüyor. Sendikalı olmak sesinizin daha gür çıkması demektir. Sizde yapmış olduğunuz bu güzel çalışma ile memurun sesi olmaya devam ediyorsunuz. Bu noktada bizim personelimiz için yapabileceğimiz ne varsa yaparız. Çalışanımız mutlu olsun istiyoruz" dedi.
 
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, sendikamızın sosyal yaşama yönelik, yılda 3 sayı olarak planladığı Dergimiz "Sence"den bir adet İnsan Kaynakları Daire Başkanı Kadir Cabur'a hediye etti. 
 
Cabur, " Sendikal faaliyetler dışında, sosyal hayata yönelik bir çalışma yapmanız çok güzel.  Çalışmalarınızın devamını dilerim" dedi.
 
Yeni görevinde Kadir Cabur'a başarılar dileriz. Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3