Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI PERSONEL DAİRE BAŞKANI BÜNYAMİN ÖZGÜR’Ü ZİYARET ETTİK


[ 09 Mayıs 2013, Perşembe – 14:50 ]

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, beraberinde Genel Başkan Yardımcılarımız A. Tahir Yüzbaşıoğlu, Cafer Seçer, Ankara 3 Nolu Şube Başkanımız Mehmet Soylu, Şube Başkan Yardımcılarımız Rahime Özcan, Cezmi Kor ve  Nimet Talakacı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Daire Başkanı Bünyamin Özgür ile görüştü.

Gümrük çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “ Gümrük kapıları ülkelerin aynasıdır. Ülkemizin imajı için gümrük kapılarının fiziki şartları düzeltilmeli ve 12/12 veya 24/24 olan çalışma sisteminden vazgeçilmesi daha insani çalışma şartlarının oluşturulması gerekmektedir. Gümrük çalışanlarına uzmanlığa geçiş hakkı verilmelidir. Yine en önemli sorunlardan biri personel yetersizliği ve süreklilik arz eden bir sirkülasyon yaşanmasıdır. Bu sorunda çözülmelidir. Ayrıca kapılarda çalışan arkadaşlarımızın can güvenliği son derece önemlidir. Maalesef kaçakçılıkla mücadele eden arkadaşlarımız kavga ve darp olaylarına maruz kalıyor. Bu noktada personelin can güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. Yine 3 yıl olan zorunlu bölge çalışma süresi, kısaltılmalıdır. B grubundan yapılan alımlarda yazılı sonrası uygulanan sözlü sınavda ciddi endişelere sebep olmaktadır. Bu da bir kritere bağlanmalıdır” dedi.

Personel Daire Başkanı Bünyamin Özgür ise, “ Personel eksikliği yüzünden yaşanan sıkıntıyı çözmek için 2.000'e yakın personel alımı yaptık. Yakın zamanda atamalarını yapacağız. Gümrük memuru olmak zor. Bizim görevimiz personeli memnun etmek. İdari ihtiyaçlarla, personel ihtiyaçlarını en doğru şekilde tespit ve temin etmek. Memurumuzun isteği ne ise ve makul bir istekse elimizden geleni yapıyoruz. Gümrük personelinin uzmanlaşması bizim de önem verdiğimiz ve sıcak baktığımız bir konu. B grubu alımlarda mülakat yapılması hususunda hiç kimse endişeye kapılmasın. Mülakatlarımız da hakkaniyetten ve adaletten uzak alımların olması söz konusu değildir. Rotasyon ve atamalarda ise puan gibi tüm bilgileri herkesin görebileceği şekilde düzenleyip, akıllarda soru işareti kalmasını engelleyeceğiz. Personelimizle iletişimimizi güçlendirmek için çalışmalar başlattık. Personeli sürekli bilgilendirebileceğimiz bir sistem hazırlıyoruz, ayrıca anketlerde yapacağız” dedi.

İİBF’LİLER İÇİN YAPABİLECEĞİMİZ BİR ŞEY VARSA, YAPARIZ

Genel Başkanımız İİBF’lilerin kadro mücadelesine de değinerek, “ Gümrük Mevzuatı İktisat ve İşletmeye yatkın. İstihdam noktasında İİBF mezunlarına da fırsat tanınmalıdır” dedi. Genel Başkanımız konuyla ilgili olarak da hazırlanan raporu Personel Daire Başkanına takdim etti.

Personel Daire Başkanı da, “İİBF’liler oldukça iyi örgütlenmiş bir grup. Kurumun ihtiyacı ne ise ona göre personel alıyoruz. Doğru olanda bu zaten. Bu noktada İİBF’liler için yapabileceğimiz bir şey varsa, yaparız” dedi.

TOPLUMSAL OLAYLARA DUYARSIZ KALMAMANIZ ÇOK ÖNEMLİ

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, Sendikamızın ilk sayısı ile üyeleriyle buluşan dergimiz SENCE’den bir adette  Personel Daire Başkanı Bünyamin Özgür’e hediye etti. Yokuş, “Sendikamızın yılda 3 sayı olarak planladığı dergimiz; kültür, sanat, bilim ve sosyal yaşama dair bir çok konuyu içermektedir” dedi.

Özgür, “Çok güzel bir çalışma, tebrik ederim. Slogancılıktan uzaklaşıp, hayatın içine girmek lazım. Bu  dergi bu yüzden çok önemli bir çalışma olmuş. Emeklerinize sağlık” dedi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 6
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |