Geri

ADALET BAKANLIĞI’NDAN SENDİKAMIZA CEVAP

22 Mart 2013, Cuma | 09:57
Türk Büro-Sen Genel Merkezi tarafından 1-11 Şubat 2013 tarihinde tüm Türkiye’de adalet çalışanlarının sorunlarını dile getirmek ve kamuoyu oluşturmak için başlatılan "Dilekçe Kampanyamız” kapsamında toplanan on binlerce dilekçe Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin’e gönderilmişti.

Sendikamızın imza kampanyasını başlatmasında ki amaç, Adalet çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarının iyileştirilmesi, 666 Sayılı KHK ile kaldırılan fazla mesai ücretlerinin tekrar ödenmesi ve kesilen yol ücreti ödemelerinin tekrar başlatılması idi.

Türk Büro-Sen olarak ülke genelinde toplanan dilekçeleri 12 Şubat 2013 tarihinde yapılan kitlesel basın açıklamalarının ardından Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin’e iletmiştik.

Adalet Bakanlığı gönderdiğimiz dilekçelere istinaden, Sendikamıza şubelerimiz nezdinde cevap vermeye başlamıştır. 

Adalet Bakanlığı’ndan 12/03/2013 tarihli ve 2448 sayılı yazı ile sendikamıza verilen cevapta, “Adalet çalışanlarına ayrım yapılmaksızın fiili hizmet zammı verilmesi, 666 sayılı KHK ile kaldırılan mesai ücretlerinin geri verilmesi, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi taleplerini içeren ekli listede yer alan 125 kişiye ait dilekçeler incelenmiştir.

Dilekçelere konu edilen hususlar, Bakanlığımızca yapılacak kanun yapım çalışmalarında değerlendirilmek üzere not edilmiştir” denmektedir.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1