Geri

ADALET BAKAN YARDIMCISI KAYNAK’I ZİYARET ETTİK

13 Mart 2013, Çarşamba | 17:26
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Genel Başkan Yardımcılarımız Nejla Öksüz ve Cafer Seçer,  Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Veysi Kaynak’ı ziyaret ettiler.

Adalet çalışanları çalıştayı ile ilgili bilgi verilen görüşmede, çalıştay sonrası hazırlanan detaylı kitapçık ve çalışanların sorunlarıyla ilgili dosya Bakan Yardımcısı Veysel Kaynak’a takdim edildi.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Adalet çalışanlarının çalışma şartlarının zor olduğunu, çalışmalarının karşılığını alamadıklarını, 666 Sayılı KHK ile Bakanlar Kurulu’na bırakılan fazla çalışma ücretlerini alamadıklarını, ulaşım ödeneklerinin kaldırılması ile çalışanların mağdur edildiğini, Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki tüm personelin (mübaşirler dahil) Genel İdari Hizmetler sınıfına geçirilmediğini, bu sorunların defalarca dile getirilmesine rağmen çözüme kavuşturulmadığını beyan ederek, haksız ve hakkaniyetten uzak uygulamalara son verilmesi gerektiğini”  dile getirdi.

Bakan Yardımcısı Veysel Kaynak ise, “ belirtilen sorunların çözümü noktasında çalışma yapıldığını, en kısa sürede çözülmesini arzu ettiklerini, konunun çözümü noktasında sendikamızı da bilgilendireceklerini” ifade etti.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3