Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ADLİYE ÖNÜNDE “ADALET” DİYE HAYKIRDIK!


[ 12 Şubat 2013, Salı – 13:54 ]

Türk Büro-Sen Genel Merkezi tarafından 1-11 Şubat 2013 tarihleri arasında Türkiye genelinde başlatılan imza kampanyası ile ilgili bugün tüm illerde yapılan basın açıklamalarının ardından toplanan dilekçeler Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin’e gönderildi.
 
Türk Büro-Sen Genel Merkezi tarafından Ankara Adliyesi önünde Adalet Çalışanları için düzenlenen “İmza Kampanyası” basın açıklamasına Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, Osman Eksert, Hüseyin Aslan, Nejla Öksüz, Tahir Yüzbaşıolu, Ankara 14 Nolu Şube Başkanı Erol Bilir, Konfederasyonumuza bağlı sendika yöneticileri ve çok sayıda adalet çalışanı katıldı.
 
Ankara 14 Nolu Şube Başkanı Erol Bilir, ülkemiz gündeminde en çok tartışılan konuların başında “adalet ve adaletin kararları” olduğunu belirterek, “Adalet çalışanları, ağır iş yükü altında ezilirken, yetmezmiş gibi kazanılmış hakları tek tek ellerinden alınmaktadır. Önce banka promosyonunda yaşanan haksızlıklar daha sonra servis ücreti (bilet) ödeneklerinin kaldırılması şimdi ise fazla mesai ücretlerinin kaldırılması… En zor şartlar altında çalışan kamu personeli adalet çalışanlarıdır. Buna rağmen; maalesef ki, en çok hakkı yenen hor görülen kesim de bu kesimdir.”
 
İNSANCA MUAMELE GÖRMEK HAKLARIDIR!
 
“Adalet çalışanları, her şeyden önce insanca muamele görmek, emeklerinin karşılığını almak ve hak ettikleri itibarlarının iadesini istemektedirler. Özellikle son yıllarda oluşturulan devasa adliye binaları içinde kaybolup giden, ezilen, itilen kakılan, Hakim-Savcı sınıfının hegomanyası içinde silindir gibi ezilen adliye çalışanlarıdır. Adliye çalışanı adalet dağıtma hizmetini sunarken, kendisi için de adalet talep etmektedir.”
 
YIPRANMA PAYI ADLİYE ÇALIŞANLARINA DA VERİLMELİ

Bu yıl başında milletvekili ve gazetecilere yasadaki verilen “Fiili Hizmet Süreci Zammının”  adalet çalışanlarına da verilmesi gerektiğini vurgulayan Bilir, “Adalet Bakanlığı’nın önümüzdeki günlerde TBMM’ye göndereceği 4. yargı paketi içerisine adliye çalışanlarının bazı ekonomik ve sosyal haklarının alınması için yeni bir çalışma başlatmış bulunmaktayız.

Adalet  çalışanlarının mağdur edildiğini ve çalışma barışının sağlanabilmesi için başta yıpranma payı olmak üzere; ek ödemelerin emekli aylıklarına yansıtılması, çalışanların ellerinden alınan fazla mesailerin ödenmesi ve yıllardır talep ettiğimiz mübaşirler dahil Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan personelin Genel İdari Hizmetler sınıfına geçirilmesi için Türkiye genelinde bir imza kampanyası başlatılmıştır.Sayın Adalet Bakanı’na hitaben yazılan dilekçeler, bugün tüm illerimizde yapılan kitlesel basın açıklamalarının ardından Sayın Bakan’a gönderilmektedir. 

Adalet çalışanlarının fiili hizmet zammından faydalandırılması, zorunlu olarak çalıştırılmasına rağmen el konulan fazla mesai ücretlerinin, kesilen servis ödeneklerinin biran önce ödenmesini talep etmekteyiz” dedi.
 
Basın açıklamasının ardından, Adliye Binası içerisinde bulunan PTT aracılığıyla, Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin’e adliye personelleri tarafından yazılan dilekçeler gönderildi.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 21
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |