Geri

ADALET BAKANLIĞI’NDAN CEVAP

04 Şubat 2013, Pazartesi | 11:40
Adalet çalışanlarının, hak ve hukukunu her platformda savunan, onların sorunlarının çözümü için mücadele eden sendikamız, 14-16 Eylül 2012 tarihleri arasında Ankara’da Adalet Çalışanlarının Sorunları ve Bu Sorunların Çözüm Önerileri Çalıştayını gerçekleştirmiştir. Bu çalıştaya Türkiye genelinden adalet çalışanları katılmış olup, sorunlarını ve sorunların çözüm önerilerini ifade etmişlerdir. Çalıştay sonucumuz bir kitapçık haline getirilmiş, başta Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere, Adalet Bakanlığı ile ilgili kurumların üst düzey yetkililerine gönderilmiştir.

Adalet Bakanlığı, Sendikamıza göndermiş olduğu 30.01.2013 tarih ve 374 sayılı yazıda, Adalet Bakanlığı (2010 – 2014) Stratejik Planda adalet personeline yönelik “2014 yılı sonuna kadar yargı mensupları ile çalışanlarına yönelik Sosyal ve Kültürel faaliyetler düzenlenerek, kurum içi iletişimin artırılması ve yargı çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi doğrultusunda çalışmalar yürütülmesi" hedefi bulunmaktadır.

Adalet Çalışanlarının Sorunları ve Bu Sorunların Çözüm Önerileri kitapçığında bahsedilen, “mali, özlük ve sosyal haklar ile çalışma şartları” konularına ilişkin talepler Başkanlığımızca not edilmiş olup, yapılan çalışmalar da değerlendirilecektir” denilmektedir.

Sendikamız konunun takipçisi olacaktır.
 
Yazıyı görmek için linke tıklayınızFoto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1