Geri

NÜFUS ve VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE TALEPLERİMİZİ İLETTİK

08 Ocak 2013, Salı | 11:00
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin YOKUŞ, beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Nejla ÖKSÜZ, İçişleri Bakanlığı Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Kadir POLAT, Şube Yönetim Kurulu Üyesi  ve Nüfus Müdürlüğü çalışanları Meral ÖZDEMİR ve Mevlüt YAYABAŞ’ın katıldığı bir heyetle, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan’ı ziyaret etti.

Ziyarette, 04-06 Ocak 2013 tarihinde sendikamızca gerçekleştirilen İçişleri Bakanlığı Çalışanlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayında, nüfus çalışanlarının başta 31.12.2012 tarihinde sona eren mesai uygulamasına devam ettirilmesi olmak üzere, Nüfus Müdürlüklerindeki  fiziki imkansızlıkların yetersizliği, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, çalışanların güvenliklerinin sağlanması, ilçe Nüfus Müdürlüklerinde şef kadrolarının ihdas edilmesi, personel ihtiyacının giderilmesi, Görevde Yükselme Sınavında başarılı olupta ataması yapılmayan personel ile ulaşım ve yemek sorunları, yardımcı hizmetliler eliyle yürütülecek hizmetler için personel istihdam edilmesi gibi pek çok konu Sayın Genel Müdüre iletildi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sn. Dr. Ahmet Sarıcan, taleplerimizle ilgili olarak, mesai talebinde bulunduklarını  ve bu sorunun en kısa zamanda çözülmesi için çalışacaklarını, yeni kimlik kanununda da, nüfus çalışanları için bazı iyileştirmeler talep ettiklerini, fiziki imkanları yetersiz olan Nüfus Müdürlüklerinin sorunlarının bu yıl içerisinde büyük ölçüde çözümleneceğini, güvenlik ve yardımcı hizmetliler eliyle yapılacak olan hizmetler için hizmet alımı yapılacağını, Nüfus Müdürlüklerinde standart bir çalışma ortamı oluşturmaya çalıştıklarını, özellikle büyükşehirlerde çalışan personelin ulaşım ve yemek sorunlarının çözümü için çalışma başlatacaklarını belirtti.

Sendikamız görüşülen konuların takipçisi olmaya devam edecektir.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 4