Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS ve VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE TALEPLERİMİZİ İLETTİK


[ 08 Ocak 2013, Salı – 11:00 ]

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin YOKUŞ, beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Nejla ÖKSÜZ, İçişleri Bakanlığı Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Kadir POLAT, Şube Yönetim Kurulu Üyesi  ve Nüfus Müdürlüğü çalışanları Meral ÖZDEMİR ve Mevlüt YAYABAŞ’ın katıldığı bir heyetle, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan’ı ziyaret etti.

Ziyarette, 04-06 Ocak 2013 tarihinde sendikamızca gerçekleştirilen İçişleri Bakanlığı Çalışanlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayında, nüfus çalışanlarının başta 31.12.2012 tarihinde sona eren mesai uygulamasına devam ettirilmesi olmak üzere, Nüfus Müdürlüklerindeki  fiziki imkansızlıkların yetersizliği, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, çalışanların güvenliklerinin sağlanması, ilçe Nüfus Müdürlüklerinde şef kadrolarının ihdas edilmesi, personel ihtiyacının giderilmesi, Görevde Yükselme Sınavında başarılı olupta ataması yapılmayan personel ile ulaşım ve yemek sorunları, yardımcı hizmetliler eliyle yürütülecek hizmetler için personel istihdam edilmesi gibi pek çok konu Sayın Genel Müdüre iletildi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sn. Dr. Ahmet Sarıcan, taleplerimizle ilgili olarak, mesai talebinde bulunduklarını  ve bu sorunun en kısa zamanda çözülmesi için çalışacaklarını, yeni kimlik kanununda da, nüfus çalışanları için bazı iyileştirmeler talep ettiklerini, fiziki imkanları yetersiz olan Nüfus Müdürlüklerinin sorunlarının bu yıl içerisinde büyük ölçüde çözümleneceğini, güvenlik ve yardımcı hizmetliler eliyle yapılacak olan hizmetler için hizmet alımı yapılacağını, Nüfus Müdürlüklerinde standart bir çalışma ortamı oluşturmaya çalıştıklarını, özellikle büyükşehirlerde çalışan personelin ulaşım ve yemek sorunlarının çözümü için çalışma başlatacaklarını belirtti.

Sendikamız görüşülen konuların takipçisi olmaya devam edecektir.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 4
 
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |