Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI'NIN 52. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ


[ 18 Aralık 2012, Salı – 17:48 ]

Devlet Personel Başkanlığı'nın 52. Kuruluş Yıldönümü' dolayısıyla Aile Yaşam Merkezi'nde (ASKİ Sosyal Tesisleri) yemek düzenlendi. Yemeğe, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Celal Karapınar ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel katıldı.

Bakan Çelik, yaptığı konuşmada, Devlet Personel Başkanlığı'nın önemli değişimlerin yaşandığı bir süreçte kurulduğunu belirterek, kurulduğu günden bu yana da kamu yönetimi alanında önemli görevler yaptığını ve kamu yönetim kültürünün oluşmasına önemli katkılar bulunduğunu söyledi. Çelik, "Yapmamız gereken bir husus daha var, o da 1965 yılında yürürlüğe giren 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun yeniden ele alınması konusu" dedi. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun hayata geçtiği günden bugüne 657'den fazla değişikliğe uğradığına dikkati çeken Çelik, yürürlüğe girdiği dönemle yürütüldüğü dönem arasında her yönüyle büyük değişimler yaşanırken halen 1965 yılı anlayışıyla kamu yönetiminin sürdürmenin artık mümkün olmadığını bildirdi. Çelik, "Birçok açıdan 657 Sayılı Kanuna bakılabilir ama istihdam türleri açısından bakacak olacak olursak, kamuda memur, sözleşmeli personel, geçici personel, Teşkilat Kanunu'na göre sözleşmeli personel, işçi, geçici işçi gibi değişik ad ve statüler adı altında personelin çalıştığını ve bu savruk mevzuatın ne anlama geldiğini ortaya koymaktadır" dedi. 

Çelik, "(Mehmet Ali Şahin) Sayın Bakanım toplu sözleşmeye geçince artık bu tarafta oturanlar, bu tarafta oturanlar durumu kalktı. Eşit oturuyoruz artık. Sayın başkanlarla karşı karşıya oturuyoruz. Eşit haklara sahibiz. Son derece güzel bir başlangıç oldu" şeklinde konuştu. Mart ayında sorunların önemli bir bölümünün çözüldüğü bir sürecin yaşanacağını söyleyen Çelik, 2013 yılında yeni toplu sözleşme sürecinde taraflarla masanın etrafında oturacaklarını ve bu çabanın amacının kamu çalışanlarının daha mutlu bir düzeye taşımak olduğunu dile getirdi. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Devlet Personel Başkanlığı'nın işlevselliğe kavuşması halinde sorunlarının önemli bir kısmının tasviye edileceğini ifade etti. Devlet Personel Başkanlığı'nın mevcut binasından kurtulması gerektiğini anlatan Yazıcı, "Kızılay'daki o binadan kurtulması lazım. Kurumlar bulundukları yerle onların değerleri bir yerde örtüşür" dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise, "Toplu sözleşmeden toplu görüşmeye geçildi. Bu konuda yaşanan birtakım sorunlar olduğunu biliyorum. Ama inanıyorum ki bunlar da uygulama içinde doğrudan kalkacaktır" şeklinde konuştu. 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 4
 
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |