Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ADALET ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDIK


[ 13 Aralık 2012, Perşembe – 13:02 ]

Bilindiği üzere 12.12.2012 tarihinde, Adalet Bakanlığı bütçesi T.B.M.M’de görüşülmüştür. Adalet çalışanlarının sorunlarının çözümü için her platformda mücadele eden sendikamız, Adalet Bakanlığı bütçe görüşmeleri başlamadan önce tüm sorunların meclis kürsüsünde gündeme getirilmesi amacıyla, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevinde de bulunan Konya Milletvekili Sayın Faruk BAL’a taleplerimizi bildirmiştir.

Sayın Faruk BAL konuşmaları sırasında, Adalet çalışanlarının sorunlarını, “Değerli arkadaşlarım, bu çerçeve içerisinde, bu kadar, rejimle, demokrasiyle hukuk devletiyle ilgili sorunları yaratırken, yargı mensuplarının çözüm bekleyen sorunlarının hiç birisine çare getirmediniz. Yargının iş yükünü azaltacak, yargıya teknolojik destek sağlayacak, yargı personelini işe motive edecek, onların iş riski, adalet tazminatı, teknik hizmet tazminatı, yargı mensuplarının fazla mesai ücreti,servis, kreş sorunları gibi sorunlarının hiçbirine çare olmadığınız gibi şimdi, onların ulaşım haklarını da elinden alıyorsunuz, ulaşım tazminatı olarak verilen paralarını da kesiyorsunuz.

Yargıda en önemli görevleri ifa eden yazı işleri müdürleri bir sefalet ücretine, köle muamelesiyle çalıştırılmaktadır. Yargıda sadece dosyada taşıma değil, aynı zamanda kalem işlerinde de görevli olan mübaşirleri genel idare hizmetleri sınıfına almaktan ve onlara bir nebze olsun sosyal hayatlarını geliştirebilme imkânından mahrum ediyorsunuz. Bu mahrumiyetlerin hepsi ve çözümsüz bırakılan sorunlarının hepsi sadece yargının sorunları değildir. Bunlar, yargıdan hizmet bekleyen vatandaşların temel sorunlarıdır. Çünkü;  yargının sorunu sadece yargının değil, yargı hizmetini bekleyen vatandaşların da sorunu hâline gelmiştir.” İfadeleri ile dile getirmiştir. 


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |