Geri

ADALET ÇALIŞTAYI KİTAPÇIĞI YETKİLİLERE GÖNDERİLDİ

12 Aralık 2012, Çarşamba | 10:40
Türk Büro-Sen olarak 14-16 Eylül 2012 tarihleri arasında Ankara’da ‘Adalet Çalışanlarının Sorunları ve Bu Sorunların Çözüm Önerileri Çalıştayını’ düzenlemiştik. Çalıştayımıza Türkiye’nin her yerinden bir çok adalet çalışanı katıldı. Adalet çalışanlarının katılımıyla, mağduriyetlerinin giderilmesi, ellerinden alınan haklarının iadesi, kesilen ödeneklerin yeniden başlatılması gibi bir çok sorun ele alındı.

“Adalet çalışanlarının sorunları çözülmeden, adaletin sorunları çözülmez” diyerek hareket eden sendikamız; mali haklar, çalışma şartları ile ilgili talepler , özlük ve sosyal hakları üç başlık olarak masaya yatırıp, çözüm önerilerini ve taleplerimizi bir kitapçık haline getirerek;
Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere;  Başbakan, TBMM Başkanı, TBMM Başkan Vekilleri, Siyasi Parti Genel Başkanları, Grup Başkan Vekilleri, Bakanlar,  Adalet Bakanı,  Adalet Bakan Yardımcısı, Müsteşar, Müsteşar Yardımcıları, Adliye Adalet Komisyonu Başkanları, TBMM Adalet Komisyonu Üyeleri, Cumhuriyet Başsavcıları, Baro Başkanları, HSYK Üyeleri,  Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü ve Adalet çalışanlarına gönderdirk.

Adalet çalışanlarının ‘Adalet’  istediğini, ellerinden alınan kazanılmış haklarının iade edilmesini, adalet çalışanları olmadan adaletin olmayacağını her platformda savunmaya devam edeceğiz.

Haberin eklerini görmek için linke tıklayınız.