Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ERGİN VE ASLANOĞLU'NDAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ


[ 29 Kasım 2012, Perşembe – 17:40 ]

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda yapmış olduğu ve adliye teşkilatında hakim ve savcıların dışında çalışan personelin yok sayıldığı konuşması Adliye çalışanlarını derinden üzmüştür.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Plan ve Bütçe Komisyonunda; yargının içinde bulunduğu durumdan, yargının daha etkin ve süratli sonuçlanması için lazım gelen neler varsa onların neler olduğuna ilişkin detaylardan bahsederken, yapmış olduğu açıklamasında; “Yargının İş yükünün azaltılması “Ülkemizde hâkim ve savcılar dosyaların başlangıcından sonlandırıl asına kadar, bütün işlemlerini yaparlar. Duruşma hazırlığı, duruşmanın yapılması, ara kararların yerine getirilmesi, kararın yazılması, kesinleştirilmesi, kalemin idaresi gibi tüm işlemler hâkim ve savcılarca yerine getirilir. ” şeklindeki ifadesi bugün başta memurlar.net olmak pek çok internet sitesinde ve yazılı basında yayınlanmıştır .

Sayın Bakanın Adalet çalışanlarını yok sayan bu açıklamaların üzüntüyle karşılıyor ve Sayın Bakandan açıklama bekliyoruz

Zabıt Katibi ve Mübaşir, Hakim ve Savcılardan Yüksek Maaş Almıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Görüşmelerinde 2013 yılı merkezi Bütçe Kanunu çerçevesinde, Adalet Bakanlığı Bütçesinin görüşmeleri esnasında, Komisyon üyesi CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt ASLANOĞLU yaptığı konuşmada Adalet Bakanlığında yeni göreve başlayan Hakim ve Savcıların 3.050 lira ücret aldığını ve Hakimin ve savcının yanında çalışan Zabıt katibi ve Mübaşirlerin ise 3.500 lira ücret aldığı yönündeki açıklamasını kabul etmiyoruz.

Bahsedilen unvanlarda Adliyelerde çalışan Adli yargı çalışanlarının hiçbirisi Sayın Milletvekilinin söz konusu yaptığı ücreti almamaktadır. Bu konuda Sayın Milletvekilin yanlış bilgilendirilmiş olduğunu düşünüyor ve kendisinden acilen açıklama bekliyoruz.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |