Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ADALET DAĞITANLAR ADALET İSTEDİ


[ 20 Kasım 2012, Salı – 14:10 ]

20 Kasım 2012 saat 12:45’de Ankara Adliyesi önünde, Adalet çalışanlarının sorunlarını dile getirmek için basın açıklmasında bulunduk. Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, Hüseyin Aslan, Cafer Seçer, Ankara Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu ile üyelerimizin katıldığı eylemde, basın açıklamasını Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk gerçekleştirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Öztürk açıklamasına, 12 Eylül davası duruşmasının da bugün Ankara Adliyesi’nde görülmesi dolayısıyla, cuntacı ve demokrasinin kesintiye uğradığı dönemleri ve haksızlığın hakim olduğu her türlü yönetimi kınadığını ifade ederek sözlerine başladı. Mevcut hükümetin de özellikle kamu çalışanları için haksız uygulamalar yaptığının altını çizen Öztürk, “Adalet çalışanları bu ülkede en zor şartlar altında çalışan kamu personelidir. Maalesef en çok hakkı yenen hor görünen kesimde bu kesimdir. Adalet hizmeti verenler her şeyden önce insanca muamele görmek, emeklerinin karşılığını ve hak ettikleri itibarlarının iadesini istiyorlar.” dedi.

Adalet Çalışanları, Promosyonlarını Peşkeş Çekenlerden Hesap Soracak

Son günlerde Adalet çalışanlarının son derece tepki gösterdiği banka promosyonları anlaşmalarına da açıklamasında değinen Bayram Öztürk, “Hiç bir kamu kurumunda eşi benzeri görülmemiş bir promosyon anlaşması imza altına alınmıştır. Türk Büro-Sen promosyonla ilgili anlaşmanın hesabını sorunca, sözde yetkili sendika suçunu bastırmaya çalışarak, Adalet çalışanlarını yapmış olduğu yalan haberlerle kandıracağını düşünmüştür. Ama adalet çalışanları bu yandaş sendikanın oyunlarının farkına varmıştır. Promosyonlarda haklarını peşkeş çekenlerden bunun hesabını soracaktır.” şeklinde konuştu.

Ulaşım Gideri Yardımları Kaldırılmasın

Genel Başkan Yardımcısı Öztürk, “200 binin üzerinde ki illerde çalışanlara, ulaşım için ödenen bilet yardımlarının kaldırılması gündeme gelmiştir. Adalet Bakanlığı’nın  bu amaçla, Cumhuriyet Başsavcılıkları, İdare ve Bölge İdare Başkanlıklarına 14.11.2012 tarihinde yazdığı ulaşım gideriyle ilgili yazının ivedilikle geri çekilmesini istiyoruz.” talebini de sözlerine ekledi.

Öztürk basın açıklamasının sonunda; Görevde yükselme, unvan değişikliği sınavı ile ilgili mağduriyetlerin giderilmesi yardımcı hizmetlilerin mübaşirlerin genel idare hizmetler sınıfına geçirilmesi başta olmak üzere, nöbet ücretleri, havuz paraları, ulaşım giderleri ödeneği, fazla çalışma ücretleri gibi bir çok konuda yaşanan problemlerin çözülmemesi durumunda Türk Büro-Sen’in iş bırakma eylemi dahil olmak her türlü demokratik tepki hakkını kullanacığını kamuoyuna açıkladı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 16
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |