Geri

GÜMRÜK VE TİC. BAKANLIĞI YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ BİR AN EVVEL ÇIKARILMALI

27 Haziran 2012, Çarşamba | 12:07
Bilindiği gibi 8 Haziran 2011 tarihli KHK uyarınca, Gümrük Müsteşarlığının Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasında ilişkin çalışmalar bir süredir devam etmektedir.
 
Yeniden düzenlenecek Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile görev yerleri değişecek olan personelin, görevlendirildikleri yerlere adaptasyonu, ailelerinin ikametgahının sağlanması, çocuklarının okullarının kayıtları gibi pek çok hususta zamana ihtiyaçları vardır.
 
Gümrük Müsteşarlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olduktan sonra yapılacak düzenlemeleri sürekli ertelemekte, çalışanlarını belirsizliğe sürüklemektedir. Normal şartlar altında yaz ayları başında belli olan Gümrük personelinin görev yeri değişikliklerinin halen yapılmamış olmaması ve söz konusu yönetmelik değişikliğinin gerçekleştirilmemesi; Bakanlığın vurdum duymaz tavrını ortaya koymaktadır.
 
Türk Büro-Sen olarak çalışanların moral ve motivasyonun korunması için, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na 27.06.2012 tarih ve 538 sayılı bir yazı yazarak; Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ivedilikle çıkarılması hususunda gereğinin yapılmasını talep ettik.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na Göndermiş Olduğumuz Yazıyı Görmek İçin Tıklayınız
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1