Geri

METEOROLOJİDE DELEGELERLE TOPLANTI

03 Şubat 2006, Cuma | 16:56

Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ ve Genel Sekreterimiz Sabahattin KAVLAK, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’ne yaptıkları ziyarette şube delegeleri ile birlikte kurum sorunlarının ele alındığı bir toplantıya iştirak ettiler.

Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ, AKP Hükümetinin iş başına geldiği günden bu yana sendikamızın teşkilatlandığı işkolunda yer alan 43 kurum içerisinde partizanlığın ve ayrımcılığın en yoğun olarak Meteoroloji’de yaşandığını, 4688 Sayılı Kanun’un 18. maddesine aykırı bir şeklide sendikal ayrımcılığın boy gösterdiği kurumda yapılanların tahammül boyutunu aştığını, bu yüzden kurum yöneticilerinin kanun ihlalleri karşısında artık hukuki süreci işleterek, Cumhuriyet Savcılığı’na olayların aksettirileceğini ifade etti.

Yokuş, konuşmasının devamında, bugüne kadar yapılanların kurumda çalışanları huzursuz ettiğini, kurum çalışanlarının bu baskılar ve yıldırma politikası karşısında sürgün edilme ve görevden alınma tehdidi altında hizmetlerini sürdürdüklerini belirterek, bu durumun artık önüne geçilmesi için çalışmaların hızlandırıldığını ifade etti. Yokuş, bütün bu baskı ve ayrımcılıklara rağmen, sendika şube yönetim kurulu üyeleri ve delegelerin onurlu direnişlerini sürdürdüklerini ve memura zulmeden yapılanmanın mutlaka hukuk önünde hesap vereceğini belirtti.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1