Geri

GENEL BAŞKANIMIZ, GENÇLİK VE SPOR ÇALIŞANLARININ SORUNLARINI DİNLEDİ

05 Mayıs 2012, Cumartesi | 10:44
Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, başlayan Toplu Sözleşmelerde kamu çalışanlarının sorunlarını masaya taşımak adına, üyelerimizi kurumlarında ziyaret etmeye devam ediyor.
 
Genel Başkanımız son olarak, Ankara 5 No’lu Şube Başkanı Selahattin Hüsnü Kara ve Şube Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla 4 Mayıs 2012 günü Gençlik ve Spor Bakanlığı ve bakanlığa bağlı Genel Müdürlükleri ziyaret etti.
 
Kurum çalışanlarının sorunlarını dinleyen Genel Başkanımız daha sonra Spor Kuruluşları Daire Başkanı Nurullah Özen, Personel Daire Başkanı Ahmet Ak, İdari Mali İşler Daire Başkanı H. Levent Kayış ve  Spor Genel Müdürü Yardımcısı Tamer Taşpınar ile makamında görüştü.
 
Yapılan görüşmelerde Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş ve Ankara 5 No’lu Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanlarının sorunlarını iletti. İlçe Müdürlüğü kadrolarının halen boş bulunduğunu ifade eden Genel Başkanımız, yükselme sınavına girerek başarılı olan 164 kişinin neden bu kadrolara atanmadığını Toplu Sözleşme masasında Türk Büro-Sen’in dile getireceğini ifade etti. İl Müdürleri atamalarında liyakatin esas alınmadığını ifade eden Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, İl Müdürlüğü görevinden alınanların mali açıdan uğradıkları kayıpların telafi edilmesi gerektiğini söyledi. Kurumda yapılacak olan atamalarda kurum içi atamalara öncelik verilmesinin sendikamızın talepleri arasında olduğunu belirten Genel Başkanımız Yokuş, kurum çalışanlarının; müsabaka ücretlerinin azlığı, servis ve kreş ile ilgili sorunlarının da çözümünü istediklerini dile getirerek, Gençlik ve Spor çalışanlarının tüm sorunlarının Toplu Sözleşme masasına taşınacağını ifade etti.
 Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 9