Geri

SGK’DA YAPILAN ADALETSİZLİKLER MECLİS GÜNDEMİNDE

26 Nisan 2012, Perşembe | 18:27
Bilindiği gibi SGK’da çalışanların hakları her geçen gün geriye götürülmekte, çalışma barışı yok edilmekte, ayrımcılık had safhaya getirilmekte ve hülle yoluyla yapılan atamalarda sınır tanınmamaktadır.
 
Yapmış olduğumuz ankette de görüldüğü üzere SGK çalışanlarının %90’ı mutsuzdur ve çalışma barışının bozulduğu kurumdan ayrılmak istemektedir.
 
1 Martta, Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ın vermiş olduğu önergeye cevap veren; Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Kurum Başkanı tarafından yanıltılmış ve SGK’da hülle yoluyla atama yapılmadığını iddia etmiştir.
 
Fakat SGK’da Şube Müdürlükleri ve Merkez Müdürlüğü kadrolarına sınavsız hülle yolu ile atamaların yapıldığı ortaya çıkmıştır.
 
Bunun üzerine Manisa Milletvekili Erkan Akçay 25.04.2012 tarih 2012/4546 sayılı bir soru önergesiyle, hülle yolu ile yapılan tüm ayrımcılıkları hem Meclis gündemine taşımış ve hem de Çalışma Bakanına sormuştur.
 
Sendika olarak, SGK çalışanlarını yakından ilgilendiren soru önergesinin takipçisi olacak ve gelişmeleri sitemizden duyuracağız.
 
 
Manisa Milletvekili Sn. Erkan Akçay’ın SGK ile İlgili Vermiş Olduğu Önergeleri Okumak İçin Tıklayınız