Geri

NÜFUS ÇALIŞANLARINA FAZLA MESAİLERİ ÖDENSİN

18 Nisan 2012, Çarşamba | 15:30
03 Haziran 2012 Pazar günü, herhangi bir nedenle boşalmış bulunan köy ve mahalle muhtarlıkları ile ihtiyar meclisi – heyeti üyelikleri, yeni kurulan köy muhtarlıkları ve ihtiyar meclisi üyeliği ve mahalle iken köy statüsüne dönüşen yerleşim birimlerinin muhtar ve ihtiyar meclisi üyeliği seçimleri yapılacaktır.
 
Bu kapsamda, 16 -27 Nisan 2012 tarihleri arasında ilan edilmek suretiyle askıya çıkarılacak seçmen listelerinin hazırlanması ve seçmen kütüklerinin güncelleştirilmesi işlemleri için, askı süresi içerisinde kalan hafta sonlarında Nüfus Müdürlüğü personeli çalıştırılacaktır.
 
Bilindiği üzere, geçtiğimiz yıl 12 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilen genel seçim nedeni ile ülke genelinde nüfus çalışanları, üç (3) ay süreyle fazla çalışma yapmalarına karşın, nüfus çalışanlarına yalnızca bir (1) aylık fazla çalışmaları karşılığında ilave ek ödeme yapılmış ve nüfus çalışanlarının emeklerinin karşılıklarını alamamışlardı.
 
Türk Büro-Sen olarak, aynı mağduriyetin tekrarlanmaması için nüfus çalışanlarına yapacakları fazla çalışmalar karşılığında hak etmiş oldukları ücretlerin tamamının ödenmesini, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden talep ettik.
 
 
Gönderdiğimiz yazıyı görmek için tıklayınız.