Geri

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜ SARICAN’A TALEPLERİMİZİ İLETTİK

02 Nisan 2012, Pazartesi | 12:31
Genel Başkan Fahrettin Yokuş, Ankara 7 No’lu Şube Başkanı Kadir Polat, Şube Yönetim Kurulu üyeleri Meral Özdemir, Mevlit Yayabaşı ve İş Yeri Temsilcisi İdris Özsarı’dan oluşan Türk Büro-Sen heyeti, 2 Nisan 2012 Pazartesi günü Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş tarafından; Genel Müdürlük personelinin çocukları için kreş ihtiyacının ivedilikle çözümlenmesi ve 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 4/B kadrosunda Sözleşmeli personel olarak görev yapmakta iken 4/A kadrosuna geçirilen personelin, durumları uygun olanlardan Memur unvanlı personel e V.H.K.İ. Hizmetli unvanlı personele Teknisyen ya da Teknisyen Yardımcısı unvanının verilmesi hususundaki taleplerimiz, Genel Müdür Sarıcan’a iletildi.

Yapılan görüşmede ayrıca, Mahkemelerce bilirkişi olarak çağrılan, İlçe Nüfus Müdürlüğü personeline yol giderleri tazminatının ödenmesinin sağlanması, Arşiv Daire Başkanlığı restorasyon atölyesinde Kimya Bölümü mezunu olup, G.İ.H sınıfında görev yapan personel için Kimyager kadrosunun tahsis edilmesi, halen görev yapan personel için iş gücü riski tazminatı verilmesi, zehirli ve kimyasal maddelerin zararlarının azaltılmasına karşı süt ve yoğurt verilmesi ile yılda iki kez sağlık taramasından geçirilmesi taleplerimiz dile getirildi. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan, sendikamızın taleplerini not alarak, taleplerimizin dikkate alınacağını ifade etti.

Genel Müdür Sarıcan ile sendikamızın yapmış olduğu görüşmede; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri çalışanlarının, Yenimahalle Müftülüğü’nden mescit için geçici görevli imam tahsisinin sağlanması için talep edilmesi ile Genel Müdürlük bahçesinde personelin kullanımı için yeni oturma gruplarının yaptırılması konusundaki istekleri de iletildi.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1