Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

VİCDANSIZLIĞI YARGIYA TAŞIYORUZ


[ 28 Mart 2012, Çarşamba – 16:26 ]


Kamu Kurum Kuruluşlarda Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelikte değişiklilik yapıldı.

27.03.2012 Resmi Gazete’de yayınlanan değişikliliğe göre, Sosyal Güvenlik Kurumunda Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü kadroları, Spor Genel Müdürlüğünde Gençlik Merkezi Müdürü kadrolarına atanmalardaki sınav şartı kaldırıldı.

Bilindiği üzere özellikle Sosyal güvenlik Kurumunda sınava tabi Merkez Müdürü kadroları yasa ve yönetmelikler arkadan dolanarak doldurulmaya çalışılmış 84 kişi önce İl Müdür Yardımcısı sonradan da 24’ü Merkez Müdürü olarak asaleten atanmıştı.

Sendikamızın bu haksız ve hukuksuz aynı zamanda ayrımcı atanmalara karşı vermiş olduğu mücadele sonrası atamalara ara verilmişti. SGK Başkanı Sayın Fatih ACAR’ın en kısa zamanda Merkez Müdürlüğü sınavı açacakları sözü ve beyaz sayfası bu şekilde havada kalmıştır.

Anlaşılan o ki, gerek İl Müdür Yardımcısı olarak atananlar, gerekse asaleten Merkez Müdürü olarak atananların bilgi, beceri ve birikimlerine güvenemeyen siyaset yönetim ve işbirlikçiler çareyi yönetmeliği değiştirmekte bulmuşlardır.

Kamuda sınavla atamanın önemi, liyakat ve bilginin değerini bulması içindir. Anlaşılan o ki; yandaşlarının bilgi birikimine güvenmeyenler, sınavları kaldırarak, liyakatsiz, bilgisiz, yandaşların atamasının yolunu açmaktadır. Acı olanı da; gerçekten bilgi birikimiyle bu görevleri hak edenlerin yandaş olmadığı için dışlanmasıdır.

Bugüne kadar, müsteşar, Genel Müdür gibi kadrolara atamalar yapılırken, bu defa müdürlere kadar gelmiştir. Bu gidişle şeflere kadar da iner ise şaşırmamak gerekir. Amaç kadrolaşmaksa, liyakate ve bilgiye ne gerek var.

Meydanlarda, hak, hukuk, adalet ve kul hakkından bahseden siyasi irade ve onun işbirlikçi bürokratları ve yandaşları bu değerlere ne kadar bağlı olduklarını bir kez daha ortaya koymuşlardır.

Sendikamız bu duruma sessiz kalmayacaktır. Yapılan Yönetmelik değişikliğini yargıya götürerek, hukuki mücadelesini verecektir.

Yönetmeliği Okumak Tıklayınız


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |