Geri

SGK`DAKİ YOLSUZLUĞA SESSİZ KALMADIK

16 Mart 2012, Cuma | 13:32

SGKda promosyon anlaşması ile ilgili haberler son günlerde kamuoyunda yankı uyandırmıştır. Kamuoyuna yansıdığı gibi, Bursa Milletvekili İsmet BÜYÜKATAMAN tarafından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına, SGK`nın 2007-2010 yıllarını kapsayan promosyon anlaşmalarında kaç lira alındığı ve ne kadarının personele dağıtıldığı hakkında soru önergesi verilmiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı soru önergesine verdiği cevapta 4274 bin YTL promosyon geliri elde edildiğini, bu tutarın 3228 bin YTLsinin personele dağıtıldığını kalan 1.046 bin YTLnin ise personele dağıtılmayarak kurum ihtiyaçları için harcandığını bildirmiştir.

Sendikamız; konunun başından beri takipçisi olmuş, soru önergesinin verilmesine katkı sağlamıştır.

Soru önergesine verilen cevaptan sonra da, 09.03.2012 tarih ve 181 sayılı yazımız ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’ndan personele dağıtılmayan paraların dağıtılıp dağıtılmayacağını, anılan miktar kullanılmış ise bu tutarın hangi harcamalar için kullanıldığı hususunda bilgi istemiştir.

Gelecek cevaba göre sendikamız hukuki süreci başlatacaktır.

Bazı internet sitelerinde, art niyetli kişiler tarafından Genel Başkanımız Sn. Fahrettin YOKUŞ’un ismi zikredilerek sessiz kaldığı noktasında haberler yayımlanmıştır.

Ne Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ, ne de Türk Büro-Sen hiçbir haksızlığa karşı bu güne kadar sessiz kalmamıştır, kalmayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına gönderdiğimiz yazıyı okuyunca bu yorumları yapanların umarız yüzleri kızarır.

DEĞERLİ SGK ÇALIŞANLARI

Ne Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ, ne de Türk Büro-Sen bugüne kadar sizlerin yüzünü kara çıkaracak, sizlerin hakkını gasp edenlere karşı sessiz kalacak, nede zulme boyun eğecek bir eylem ve etkinliğin içerisinde olmamıştır ve olmayacaktır.

Birilerinin yaptığı yanlışlığı bahane ederek, Genel Başkanımız Sn Fahrettin YOKUŞ`un üzerinden Türk Büro-Sen`i karalama kampanyalarına itibar etmemenizi, merak ettiğiniz her konu hakkında Genel Merkezimizi arayarak bilgi almanızı rica ederiz.

İlgili yazıyı görmek için tıklayınız.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1