Geri

GİB GÖREVDE YÜKSELME ve UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI TEMMUZ AYINDA AÇILIYOR

13 Mart 2012, Salı | 14:28

Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram ÖZTÜRK ve Tahir YÜZBAŞIOĞLU, GİB ve Maliye çalışanlarının merakla beklediği konular hakkında görüşmek üzere, 13 Mart 2012 günü saat 11:00’de Gelir İdaresi Başkanlığı İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Yusuf ÇİLKOPARAN ve Maliye Bakanlığı Personel Genel Müdürü Zekeriya KARAKOǒu makamında ziyaret etti.

İnsan Kaynakları Daire Başkanı Yusuf ÇİLKOPARAN ile yapılan görüşmede, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nın ne zaman açılacağı soruldu. ÇİLKOPARAN, Genel Başkan Yardımcılarımızın soruları üzerine, Vergi Dairesi Müdür ve Müdür Yardımcılığı sınav tarihlerini ilan ettiklerini, Görevde Yükselme Sınavı’nın da Ramazan ayı gelmeden Temmuz ayı içerisinde açılmasını planladıklarını ifade etti. Görüşme esnasında Genel Başkan Yardımcımız Bayram ÖZTÜRK, kurum çalışanlarının arasında son zamanlarda sıkça dile getirilmeye başlanan bir söylentiyi dile getirerek; lise mezunlarının havuza gönderilmesinin ile ilgili tereddütleri ifade etti. İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Yusuf ÇİLKOPARAN ise, lise mezunlarının havuza gönderilmesinin hiçbir zaman gündeme gelmediğini söyleyerek, böyle bir şeyin mümkün olmayacağını ifade etti.

Personel Genel Müdürü Zekeriya KARAKOǒla yapılan görüşmede ise; Görevde Yükselme Sınavı’nın yapılması ile ilgili talebimiz iletildi. Karakoç, sınavın açılması için yönetmelik değişikliği yapılması gerektiğini dile getirdi. Personel Genel Müdürü Karakoç, şu an böyle bir yönetmelik değişikliği üzerinde çalıştıklarını, Devlet Personel Başkanlığı’nın görüşleri de alındıktan sonra, bu yıl içerisinde Görevde Yükselme Sınavı açmayı planladıklarını söyledi. Genel Başkan Yardımcımız Bayram ÖZTÜRK’ün lise mezunlarının havuza gönderilmesine ilişkin kurum personeli arasında dolaşan söylentiyi aktarmasının üzerine KARAKOÇ, bu söylentilerin asılsız olduğunu vurgulayarak, kurum çalışanlarının bu tür dedikodulara kulak asmamasını beyan etti.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1