Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

HAZİNE VE DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞINDA DELEGELERLE TOPLANTI


[ 17 Aralık 2005, Cumartesi – 14:35 ]

Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda çalışan delegelerimizle istişare toplantısı yaptık. Müsteşarlık binasında yapılan toplantıya Genel Başkan Fahrettin Yokuş, Ankara 8 No’lu Şube Başkanı Ferzail Gürün ve çok sayıda delege katıldı.

HEDEFİMİZ 50 BİN ÜYE
Sendikal çalışmaları anlatan Yokuş, Aralık ayı itibariyle yurt çapındaki tüm il teşkilatlarını gezmeye başladıklarını belirterek, “Türk Büro-Sen’e davet etmediğimiz iş kolumuzda çalışan hiçbir memur kalmamalı. Aralık ayından Mayıs ayının 15’ine kadar tüm Türkiye’yi dolaşacağız. Hedefimiz üye sayısını 50 binlere çıkarmak. Bu bir hayal değil, kendimizi iyi tanıtırsak ilk tercih her zaman biziz. Bizim sendikamız. Artık sesimiz daha çok çıkmalı” dedi.

“SENDİKALI İLE SENDİKASIZ ARASINDA FARK VAR”

Yılbaşından itibaren üyelere ödenecek olan 5’er YTL’lik teşviklerin, bugünü sendikal anlamda bir dönüm noktası haline getirdiğini ifade eden Yokuş, “Artık sendikalı ile sendikasız memur arasında belirgin bir fark var. Sendikal anlamda yeni bir süreç başladı. Bu süreçte, beklediğimiz bir başka gelişme de memurlara verilmesi düşünülen ‘grev’ ve ‘toplu sözleşme’ hakları. Zaten hükümetin 2 yıldır verdiği bir söz olan bu konu, AB’nin müzakere takviminde de yer alıyor. Görünen o ki, bu yıl Anayasa’nın ilgili 53. ve 54. maddeleri değiştirilerek memurlara da bu haklar verilecek ve sendikal anlamda işçi –memur ayırımı ortadan kalkacak” diye konuştu.

ÖNCELİKLE SENDİKA ÜYELİĞİ OLMAYANLAR TESPİT EDİLMELİ

“Öyleyse Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların her kademesinde temsil görevini üstlenen yol arkadaşlarımıza çok önemli görev ve sorumluluklar düşüyor” diyen Yokuş çalışma stratejilerimizle ilgili olarak şunları söyledi: Öncelikle İl Merkezlerindeki kamu kurumlarında hiçbir sendikaya üye olmayanların tespiti yapılmalı. Tespit edilen her memurun kurumdaki görevi, düşünce yapısı, memleketi belirlenmeli. Daha sonra bu memurlar üzerinde etkili olacak kişiler tespit edilmelidir. Varsa akrabası sendikamız üyesi veya Sivil Toplum Kuruluşlarında yakını, esnaf yakını, köylüsü, asker arkadaşı, okul arkadaşı v.s davete gidecek kişinin iyi tespiti müspet sonuç almada etkili olacaktır.”

Toplantıya katılan Ankara 8 No’lu Şube Başkanı Ferzail Gürün ise müsteşarlıkta yapılan çalışmalarla ilgili üyelere ayrıntılı bilgi verdi.

BAĞ-KUR ANKARA İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET Genel Başkan Fahrettin Yokuş ve 6 No’lu Şube Başkanı Yener Kaip Bağ-Kur Ankara İl Müdürlüğü ile Ostim’de oluşturulan Çalışma Bakanlığı’na bağlı Bağ-Kur, SSK ve İş-Kur temsilciliklerini ziyaret ettiler. Çalışanlarla tek tek görüşülerek sorunları dinlendi.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |