Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SGK ÇALIŞANLARININ DİKKATİNE


[ 01 Mart 2012, Perşembe – 16:29 ]

Bilindiği üzere SGK Başkanı Emin ZARARSIZ döneminde, görevde yükselme yönetmeliği değiştirilmiş, değiştirilen yönetmelik keyfi şekilde uygulanmış, kurum çalışanları arasında ayrım yapılarak önce il müdür yardımcısı kadrolarına daha sonra da merkez müdürlüklerine atamalar gerçekleştirilmiştir.

Sendikamızın konuya ilişkin uyarıları ve çözüm önerileri dönemin yöneticilerince duymazlıktan gelinmiş, yasaları arkadan dolanmak ve hukuka karşı hile yapmak maharet sayılarak, haksız ve keyfi uygulamalarla çalışma barışı ortadan kaldırılmıştır.

Tüm bu haksız ve yersiz uygulamalardan tabiki yalnızca Emin ZARARSIZ sorumlu olmayıp, malum sendika ve onun başı ile işbirlikçileri de sorumludur.

Sendikamız tepkisini eylemlerle dile getirmiş ve konuyu yargıya da taşımıştır.

Gelinen noktada, SGK Başkanlığına atanan Sayın Fatih ACAR’ın açmış olduğu beyaz sayfayı yine aynı zihniyetin kirletme çabası içinde olduğunu görmekteyiz.

Yönetim Kuruluna taslak halinde sunulan ve halihazırda daha yürürlüğe girmemiş bir yönetmelik ile içeriğinin dışarı sızdırılması ve bir sendikaya servis edilerek; yönetmelik taslağının, hazırlanmasında hiç emeği ve dahli olamayanlar tarafından kullanılmasına emeği geçenlere yapılan büyük saygısızlık ve haksızlıktır. Kaldı ki bu taslak malum sendikanın başarısı olmayıp, sendikaların görüş ve önerileri, kurumun ihtiyaçları ve yargı karaları doğrultusunda şekillenmiştir.

Bu emek hırsızları şimdi de aynı aymazlıkla SGK Yönetim Kurulunda görüşülen ve henüz uygulamaya dahi sokulmamış, belki de şimdilik mahrem olan, Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkezlerini kullanmak istemektedir.

Başta SGK Başkanı Sayın Fatih ACAR olmak üzere, aklıselim Yönetim Kurulu Üyelerini uyarıyoruz. SGK’nın beyaz sayfasını koruyunuz. Kirlenmesine müsaade etmeyiniz. Malum sendikanın SGK çalışanlarını yanıltmasına umut ve hayalleri ile oynamasına müsaade etmeyiniz SGK Merkez Müdürlükleri için bu güne kadar yapılan gayri hukuki iş ve işlemleri Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlükleri içinde uygulanmasına müsaade etmeyin.

Bildiğiniz üzere, Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlükleri, 01.10.2010 tarih ve 27716 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan SGK Taşra Teşkilatı Kuruluş ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelikte yer almıştır.

Buna göre Yönetim Kurulu Kararı ve Bakan onayı ile İstanbul’da iki olmak üzere, her ilde bir Müdürlük kurulacaktır. Açılan bu Müdürlüklerin merkez müdür ve müdür yardımcılarının atanması sınava tabi olup, yeni yönetmeliğe de bu şekilde dercedilecektir.

Sosyal Güvenlik Merkezi ‘Müdür’ ve ‘Müdür Yardımcısı’ kadroları vekaleten ve görevlendirilmelerle doldurulmuştur. Bilindiği gibi bu uygulama çalışanlar arasında huzursuzluğa ve ayrımcılığa neden olmuştur. Yeni yönetim geçmişin bu kötü uygulamalarından gerekli dersleri çıkarmalı, çalışanlar arasında barışın tesisi ve adaletin sağlanması için, SGM Müdürlükleri için bir an önce sınav açılmalıdır. SGK’da bozulan çalışma barışının yeniden sağlanması ile personelin moral ve motivasyonla çalışmasının yolu budur. Bilgilerinize


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |