Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI ÖNÜNDE EYLEMDEYDİK


[ 22 Şubat 2012, Çarşamba – 14:01 ]

Türk Büro-Sen, 22 Şubat 2012 Çarşamba günü saat 12:30’da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı önünde kitlesel basın açıklamasında bulundu. Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Osman Eksert ve Tahir Yüzbaşıoğlu, Ankara Şube Başkanları, Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda gümrük çalışanının katıldığı eylemde, basın açıklamasını Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Mehmet Soylu yaptı.

Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Mehmet Soylu, 2011 Haziran ayından bugüne Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın kurulmasıyla, Gümrük çalışanlarının sorunu çözülemediğini ve çalışanların beklentilerinin karşılanmadığını ifade ederek sözlerine başladı. Bakan Yazıcı’ya 26 Ocak 2012 tarihinde ki Gümrük Gününde çalışanların sorunlarına yönelik dosya sunmalarının ardından, ne yazık ki bu güne bir gelişme olmadığını ifade eden Soylu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanlarının sorunlarını sıralayarak konuşmasına devam etti.

Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Mehmet Soylu açıklamasında şunları söyledi: “Gümrük teşkilatının da Taşrada çalışan gümrük personelinin fazla çalışma ücreti ödemesi yapılmayarak çalışanlar mağdur edilmiştir. Fazla çalışma ücretinin, Bakanlılığın, taşra çalışanlarına (tasfiye işletmeleri dâhil) adilane bir şekilde ve ivedilikle ödemeleri yapılarak mağduriyetleri giderilmelidir. Gümrük gelir uzmanlığı kadrosu ihdas edilmeli ve halen kurumda görev personelin bu kadrolara geçişi sağlanmalıdır. Kurum personelinin “ek ödeme” adı altında aldıkları ücretlerin emekli aylığına yansıtılması sağlanmalıdır. Çok sayıda taşra çalışanının çeşitli gerekçelerle her yıl geçici görevlendirmelere tabi tutulmalarına son verilmeli, elzem olduğu durumlarda da bu uygulama adil bir şekilde sıraya konularak yapılmalıdır. Sürekli aynı kişilere geçici görevlendirmelere tabi tutulmamalıdır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının yapmış olduğu eğitim, çalıştay ve seminerlerin Bakanlığın tüm çalışanlarını kapsayacak şekilde yapılması gerekmektedir. Taşra idarelerinde özellikle kara hudut kapılarında muhafaza memurları muayene memurları ile diğer personelin tabi tutulduğu 12/12 ve 24/24 saatlik çalışma sürelerine son verilmelidir.” Kurum çalışanlarının bir defaya mahsus olarak uzmanlık kadrolarına geçişine imkan sağlanması ve yardımcı hizmetliler sınıfındaki personelin kurumun ihtiyacı ve öğrenim durumuna göre bir defaya mahsus genel idari hizmetler sınıfına atanmasını da talep eden Türk Büro-Sen Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Mehmet Soylu, Yetkili Sendika Türk Büro-Sen olarak, Gümrük çalışanlarının sorunlarının çözüm noktasında acilen önlem almasını Bakanlık yetkililerinden talep ediyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 18
   
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |