Geri

MALİYE TEK YÜREK OLDU, BAKANLIK DİLEKÇEYLE DOLDU

26 Ocak 2012, Perşembe | 15:14

Türk Büro-Sen’in Maliye ve Gelir İdaresi çalışanları arasında ki adaletsizlik ve ayrımcılığın Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek’e duyurulması amacıyla başlatmış olduğu dilekçe eylemi kapsamında, ülkenin dört bir yanında ki Maliye çalışanları PTT kargo şubelerine akın etti.

Türk Büro-Sen Şubelerinin dilekçelerinin gönderilmesi öncesinde yaptıkları basın açıklamalarında, “Bugün burada binlerce Maliye çalışanın feryadını duyurmak için yazmış olduğu dilekçeleri kargoyla, Sayın Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e yollamak için toplandık. Ülkenin dört bir yanından, Maliye Bakanlığı’na dilekçeler yağacak. Sayın Maliye Bakanımızın, bu dilekçe yağmuruna ve kendi Bakanlığının çalışanlarına kayıtsız kalmayacağını temenni ediyoruz. Gönderdiğimiz dilekçelerimizle de herhangi bir sonuç alınamazsa, Türk Büro-Sen’in eylemlilik süreci devam edecektir. Maliye Bakanlığı’ndaki ücret adaletsizliği giderilene kadar mücadelemiz sürecektir.”

Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi çalışanlarından toplanan binlerce dilekçe, soğuk hava koşullarına aldırış edilmeden PTT şubelerinden Maliye Bakanına gönderildi.

Yurdun dört bir yanında ki Maliye çalışanları “Ankara Duy Sesimizi” diyerek, feryat etti. Sendikamızın gerçekleştirmiş olduğu dilekçe eylemi, basında ve kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 24