Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

MALİYE BAKANINA DİLEKÇE YAĞMURU BAŞLADI


[ 24 Ocak 2012, Salı – 14:09 ]

Türk Büro-Sen’in Maliye ve Gelir İdaresi çalışanları için başlatmış olduğu eylemlilik süreci kapsamında Ankara’da ki çalışanlardan toplanan dilekçeler, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e gönderildi.

24 Ocak 2012 Salı günü Saat 12:30’da Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, Osman Eksert, Hüseyin Aslan, Cafer Seçer, Tahir Yüzbaşıoğlu, Ankara 2 No’lu Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Büro-Sen Ankara Şubelerinin Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla, dilekçe eylemi gerçekleştirildi.

Kızılay PTT Şubesi önünde bir basın açıklamasında bulunan Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Gülümser Yüksel Şengül “Maliye Bakanlığı, ülkemizin iktisadi açıdan ayakta durması için en önemli kurumdur. Maliye ve Gelir İdaresi çalışanları, ülke ekonomisi için parayı ve vergiyi toplayan, devletin hazinesini dolduran; bu konuda özveriyle çalışan memurlardır. Maliye ve Gelir İdaresi çalışanları görevlerini ifa ederken büyük özveri göstermekte, gece-gündüz-tatil demeden, özel ve aile yaşantılarına dahi zaman ayırmadan, yazın sıcağında kışın soğuğu ve ayazında, hayatın her alanında fedakarca görevini en iyi şekilde yaparak, yeri geldiğinde hayatlarını tehlikeye atmaktadır. Görev başında hayatını kaybeden çalışma arkadaşlarımızı buradan bir kere daha rahmetle anıyoruz. Türkiye için bu denli önemli olan Maliye Bakanlığı, diğer kamu kurumları arasında parmakla gösterilen örnek kurum iken, yapılan son uygulamalarla bu özelliğini kaybetmiştir.” dedi.

Türk Büro-Sen Maliye Bakanlığı çalışanları arasında ki ücret adaletsizliğinin giderilmesi için yapmış olduğu mücadeleye de değinen Ankara 2 No’lu Şube Başkanı “Bugün burada binlerce Maliye çalışanın feryadını duyurmak için yazmış olduğu dilekçeleri kargoyla, Sayın Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e yollamak için toplandık. Ülkenin dört bir yanından, Maliye Bakanlığı’na dilekçeler yağacak. Sayın Maliye Bakanımızın, bu dilekçe yağmuruna ve kendi Bakanlığının çalışanlarına kayıtsız kalmayacağını temenni ediyoruz. Gönderdiğimiz dilekçelerimizle de herhangi bir sonuç alınamazsa, Türk Büro-Sen’in eylemlilik süreci devam edecektir. Maliye Bakanlığı’ndaki ücret adaletsizliği giderilene kadar mücadelemiz sürecektir.” şeklinde konuştuktan sonra, gönderilecek olan dilekçe örneğini basın mensuplarına okudu.

Yapılan açıklamanın ardından, Türk Büro-Sen tarafından toplanan dilekçeler Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in adına postalandı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 23
   
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |