Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

BODROLARI YAKTIK!


[ 17 Ocak 2012, Salı – 14:00 ]

Türk Büro-Sen, Maliye Bakanlığı çalışanlarının yaşadığı ücret adaletsizliği ve 666 Sayılı KHK ile uğradıkları mağduriyetler için başlatmış olduğu eylemlilik süreci kapsamında, 17 Ocak 2012 Salı 12:30’da Maliye Bakanlığı önünde kitlesel basın açıklaması gerçekleştirdi.

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, Osman Eksert, Hüseyin Aslan, Cafer Seçer, Tahir Yüzbaşıoğlu, Ankara 2 No’lu Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Şube Başkanları ve büyük bir kalabalığın katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasını çok sayıda basın mensubu da takip etti.

Basın açıklamasını okuyan Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Gülümser Yüksel Şengül, “Maliye Bakanlığı, 2005 yılında tüm itirazlarımıza rağmen yeniden yapılandırma adı altında Gelir ve Gider olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Bu ayrımdan sonra, çeşitli yasalar ve yönetmeliklerde yapılan değişikliklerle kurumun yapısında telafisi mümkün olmayan sıkıntılar meydana gelmiş; personelin moral ve motivasyonu da ciddi anlam da bozulmuştur. Maliye Bakanlığı’nda gelir ve gider olarak ayrımın halen sancıları devam ederken, çıkarılan 666 Sayılı KHK’de, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığında yeni haksızlıklar ve adaletsizlikler meydana getirmiştir. Hükümet, 666 Sayılı KHK’ yı düzenlerken çalışanların en büyük beklentisi olan ek ödemelerin, emekliliğe yansıtılması talebimizi görmezlikten gelerek, bütün çalışanları bir kere daha hayal kırıklığına uğratmıştır. 666 Sayılı KHK ile eşit işe eşit ücret uygulaması getirdiğini iddia eden hükümet, kamuoyunu yanıltmıştır. 666 Sayılı KHK ile yapılan eşit işe eşit ücret uygulaması değil, aynı unvanda görev yapanların ek ödemelerinin eşitlenmeye çalışılmasıdır. Ayrıca hükümet, ek ücret ve göstergelerde yaptığı değişikliklerle üst bürokratların maaşına %30’lara varan zamlar yapmış, ek ödemesi düşük olan diğer çalışanların önemli bir bölümüne hiç artış yapmamış, bir bölümüne ise göstermelik bir artış sağlamıştır. Gerçek manada; eşit işe eşit ücret uygulaması, aynı kurumda aynı işi yapan, çalışanların ifa ettiği görevle mütenasip bir ücrete kavuşmasıdır. Bu bağlamda hükümet öncelikle aynı kurumda, aynı işi yapan memurlar arasında ücret adaletini sağlamalıdır. ” diyerek Maliye Bakanlığı’nda ki adaletsizliği dile getirdi.

Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Şengül, “Başta 666 Sayılı KHK ile ortaya çıkan olumsuzlukların giderilmesi, Ek ödemelerin emekli aylığına dahil edilmesi, İş tanımının yapılarak, aynı işi yapanlar arasında ücret adaletinin sağlanması, Çalışanların tamamının Defterdarlık uzmanı ve Gelir Uzmanı olabilmesi yönünde yasal düzenleme yapılması, Yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların, Genel idari Hizmetler sınıfına geçmesi, GİH sınıfında çalışan tüm unvanlara, VHKİ kadrolarının verilmesi, Görevde yükselme sınavlarının bir an önce açılması” şeklinde Türk Büro-Sen’in taleplerini sıraladı.

Maliye’de Eylemlilik Sürecimiz Devam Ediyor

Sloganlar eşlinde devam eden basın açıklamasının ardından, Maliye Bakanlığı çalışanı Türk Büro-Sen üyeleri maaş bordolarını yakarak, Bakanlığı protesto etti. Tüm Türkiye genelinde gerçekleştirilecek basın açıklamalarının ardından, 16 Ocak 2012 tarihinden başlamak üzere, 5 gün süre ile tüm Türkiye genelinde Maliye Bakanlığı’na gönderilmek üzere dilekçe kampanyası başlatılacak. Tepkimizi dile getiren dilekçeler toplanarak 24 Ocak 2012 tarihinde kitlesel basın açıklamaları yapılarak, PTT kargoyla Maliye Bakanlığı’na gönderilecek.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 36
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |