Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DMO ÇALIŞANLARI İÇİN ALANDAYDIK


[ 27 Aralık 2011, Salı – 12:30 ]

Türk Büro-Sen, DMO çalışanlarının uğradığı haksızlığın giderilmesi için 27 Aralık 2011 günü saat 10:30’da DMO Genel Müdürlüğü önünde toplanarak, protesto eyleminde bulundu. Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Ankara Şube Başkanları ve Şube Başkan Yardımcıları ile çok sayıda DMO çalışanının katıldığı eylemde bir basın açıklamasında bulunan Genel Başkan Fahrettin Yokuş, “Hükümetin, TBMM’den kaçırarak almış olduğu özel bir yetki ile çıkardığı 666 Sayılı KHK ile 657 sayılı kanuna tabi devlet memurların ek ödemeleri düzenlenmiştir. Fakat KİT’ler de çalışanlara dair düzenlemeler kurum idarecilerinin insafına terk edilmiştir.

DMO Yönetim Kurulu, almış olduğu karar ile unvanlı ve unvansız memurlara yapılan zam oranlarının dengeli bir şekilde dağıtılmadığı, bir kısım personele daha az bir kısım personele ise daha yüksek oranlarda verildiği, yapılan bu oranların çalışanlar arasında huzursuzluğa sebep olduğu görülmüştür. Zaten KİT’ler arasında en düşük ücreti alan, kurumlarının kapatılması tehdidi ile tedirgin edilen DMO çalışanlarına, bir darbe de DMO Yönetim Kurulun bu adaletsiz ve ayrımcı kararıyla vurmuştur. Devlet Malzeme Ofisi’nde iş yükünü çeken memurlardır, çalışma koşulları en ağır olan memurlardır. Buna rağmen DMO çalışanlarının emekleri gasp edilmektedir.” dedi.

DMO Yönetim Kurulu üyelerinin insafına bırakılan artışlarda yapılan skala adaletsizliğinin sloganlarla protesto edildiği eylemde, Genel Başkan Fahrettin Yokuş “söz konusu mağduriyet giderilmezse hizmet üretiminden gelen gücünü kullanarak DMO çalışanlarının iş yavaşlatma ve iş bırakma bulunabileceklerini” ifade ederek, kurum yetkililerine şöyle seslendi: “Kurumda yapılan ek ödeme artışlarının meydana getirdiği adaletsizlik çalışma barışını bozacak niteliktedir. Hükümetin sürekli öne sürdüğü eşit işe eşit ücret politikası, DMO’da iflas etmiştir. Yönetim Kuruluna çağrıda bulunuyoruz. Bu kararınızı tekrar gözden geçirin. Çalışanlarınızı mağdur etmeyin. Çalışanlar arasında huzursuzluk çıkarmayın, çalışma barışını bozmayın.”.

Yapılan basın açıklamasının ardından, Türk Büro-Sen üyeleri olaysız şekilde dağıldı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 42
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |