Geri

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRÜ SAYIN İSMAİL GÜNEŞ'İ ZİYARET ETTİK

12 Aralık 2011, Pazartesi | 17:50

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Ankara 12 No’lu Şube Başkanı Mahmut Dündar, Şube Başkan Yardımcıları Atıf Atasoy ve Yavuz Çelik ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürü Sayın İsmail Güneş’i 12 Aralık 2011 tarihinde makamında ziyaret etti.

Türk Büro-Sen'in 40 bin üyesi ile yasanın çıktığı tarihten itibaren hizmet kolunda yetkili sendika olduğunu belirterek sözlerine başlayan Genel Başkan Fahrettin Yokuş, sendikamız hakkında bilgi verdi. Meteoroloji Genel Müdürü Sayın İsmail Güneş de, sendikaların önemli birer sivil toplum kuruluşlarını ifade ederek, adil ve hakkaniyetli bir kamu işleyişi için irtibatlı olarak hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Toplu Sözleşme sürecine de değinilen ziyarette, Kamu Görevlileri Yüksek Hakem kurulu noktasında sıkıntı bulunduğunu ifade eden Genel Başkan Yokuş, memurların hala Toplu Sözleşmeye dair kanuni düzenlemesinin yapılmasını beklediklerini dile getirdi.

Ziyarette, kapanan 8 Bölge Müdürlüğü ve İlçelerde ki Otomatik İstasyonlarda görev yapan personelin akıbetleri ile ilgili bir belirsizlik olduğunu ifade eden Türk Büro-Sen heyeti, söz konusu personelin duyduğu rahatsızlığı vurgulayarak, konuyu Meteoroloji Genel Müdürüne iletti.

Meteoroloji Genel Müdürü Sayın Güneş ise, kurumun teşkilat yasası çerçevesinde kurum personelinin herhangi bir hak kaybına uğramayacağını, ayrıca tüm uygulamaları adalet ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde yapacaklarını ifade etti.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Meteoroloji’nin önceki yönetimlerinde bulunan bazı idarecilerin çalışanlar arasında ayrımcılık yaptığını, özellikle şef kadrosunda olanların bir günlüğüne bölge müdür yardımcısı yapıldığını, daha sonran güya tenzili rütbe yapıyoruz diyerek, Genel Müdürlük Merkez Teşkilatında sınavsız Şube Müdürlüğü kadrosuna atandıklarını, böylece yasaların arkadan dolandırılarak çiğnendiğini ifade etti.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1