Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRÜ SAYIN İSMAİL GÜNEŞ'İ ZİYARET ETTİK


[ 12 Aralık 2011, Pazartesi – 17:50 ]

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Ankara 12 No’lu Şube Başkanı Mahmut Dündar, Şube Başkan Yardımcıları Atıf Atasoy ve Yavuz Çelik ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürü Sayın İsmail Güneş’i 12 Aralık 2011 tarihinde makamında ziyaret etti.

Türk Büro-Sen'in 40 bin üyesi ile yasanın çıktığı tarihten itibaren hizmet kolunda yetkili sendika olduğunu belirterek sözlerine başlayan Genel Başkan Fahrettin Yokuş, sendikamız hakkında bilgi verdi. Meteoroloji Genel Müdürü Sayın İsmail Güneş de, sendikaların önemli birer sivil toplum kuruluşlarını ifade ederek, adil ve hakkaniyetli bir kamu işleyişi için irtibatlı olarak hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Toplu Sözleşme sürecine de değinilen ziyarette, Kamu Görevlileri Yüksek Hakem kurulu noktasında sıkıntı bulunduğunu ifade eden Genel Başkan Yokuş, memurların hala Toplu Sözleşmeye dair kanuni düzenlemesinin yapılmasını beklediklerini dile getirdi.

Ziyarette, kapanan 8 Bölge Müdürlüğü ve İlçelerde ki Otomatik İstasyonlarda görev yapan personelin akıbetleri ile ilgili bir belirsizlik olduğunu ifade eden Türk Büro-Sen heyeti, söz konusu personelin duyduğu rahatsızlığı vurgulayarak, konuyu Meteoroloji Genel Müdürüne iletti.

Meteoroloji Genel Müdürü Sayın Güneş ise, kurumun teşkilat yasası çerçevesinde kurum personelinin herhangi bir hak kaybına uğramayacağını, ayrıca tüm uygulamaları adalet ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde yapacaklarını ifade etti.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Meteoroloji’nin önceki yönetimlerinde bulunan bazı idarecilerin çalışanlar arasında ayrımcılık yaptığını, özellikle şef kadrosunda olanların bir günlüğüne bölge müdür yardımcısı yapıldığını, daha sonran güya tenzili rütbe yapıyoruz diyerek, Genel Müdürlük Merkez Teşkilatında sınavsız Şube Müdürlüğü kadrosuna atandıklarını, böylece yasaların arkadan dolandırılarak çiğnendiğini ifade etti.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |