Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

ANKARA 8 NO'LU ŞUBE, EK ÖDEMELER İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI


[ 13 Ekim 2011, Perşembe – 17:24 ]

Türk Büro-Sen Ankara 8 No'lu Şube, 2010 yılından beri yetkililerle yapılan görüşmelerde ek ödemelerin genele yaygınlaştırılması konusunda olumlu bir tutum gösterilmedi için, ikinci eylemini gerçekleştirdi.

13 Ekim 2011 Perşembe günü saat 10:30'da, Ankara 8 No'lu Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve kurum çalışanlarının katılımıyla Ekonomi Bakanlığı önünde yapılan eylemde, düdükler ve sloganlar eşliğinde ek ödemelerin tüm personellere ödenmemesi protesto edildi.

Basın açıklamasını yapan Ankara 8 No'lu Şube Başkanı Kamil Yılmaz, "Sayın Bakanımız Zafer ÇAĞLAYAN, Sendika olarak yapmış olduğumuz tüm görüşmelerde, bizlere personel lehine olacak her türlü çalışmayı yapacaklarını defalarca ifade etmişti. Özellikle yine bu bağlamda oluşturulan döner sermayeden sözleşmesiz çalışan personele pay verileceğini, ek ödeme artışlarının ise hakkaniyetli bir şekilde çalışanlara yansıtılacağını ifade etmiştir. Diğer yandan, 2010 yılında ek ödemelerle ilgili artışlar gündeme geldiğinde Hazine Müsteşarı ve Dış Ticaret Müsteşarları ile yaptığımız görüşmelerde, Ek Ödeme artışlarının sözleşmesiz tüm personele yansıtılacağı bir çalışmanın yapıldığı tarafımıza bildirilmiştir. Ancak Ekonomi Bakanlığı'nın 6.7.2011 tarihinde Ek Ödemelerle ilgili Maliye Bakanlığı'na yazdığı yazıya, 10.08.2011 tarihinde verilen cevaba istinaden Bakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nde çalışan personele mesaileri ve ek ödemeleri ödenmeye başlanmış olup, diğer çalışanlar maalesef unutularak kurumlarda adaletsizlik oluşmuştur." şeklinde konuştu.

Geniş bir katılımın sağlandığı basın açıklamasında; Ankara 8 No'lu Şube Başkanı Kamil Yılmaz; "Ücret dengesizliğinden dolayı bozuk olan çalışma barışının daha da bozulacağını, huzursuzlukların artacağını bilmenizi ister; ek ödemeden yararlanamayan personelin ek ödemelerinin bir an önce hayata geçirilmesini talep ederiz. Ek ödemede yapılacak artışların, son günlerde yapılan zamlar dikkate alınarak, günün şartlarına göre yeniden düzenlenmesi gerektiğini bir kere daha ifade ederek, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz." diyerek; Ekonomi Bakanlığı ile Hazine Müsteşarlığı üyelerimizin taleplerini dile getirdi.

Bakanlık Basın Mensuplarını Yine İçeriye Almadı

Daha önce Genel Başkanımız Fahrettin YOKUŞ'un da Ekonomi Bakanlığı bahçesinde yapmış olduğu basın açıklamasında olduğu gibi (16.08.2011) kurum yetkililerinden emir alan güvenlik görevlileri, Şubemizin bugünkü basın açıklamasında basın mensuplarını yine Bakanlığa sokmayarak görüntü almalarını engelledi.
 


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 38
   
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |