Geri

TÜRK BÜRO-SEN EYLEMİNDE TERÖRE LANET YAĞDI

22 Ağustos 2011, Pazartesi | 17:50

Ankara’da Türk Büro-Sen üyeleri tarafından maliye çalışanlarının sorunlarının dile getirildiği eylemde teröre lanet yağdı.

Bayrak açarak PKK aleyhine slogan atan grup, Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde şehit olan askerler için de Fatiha okudu. Türk Büro-Sen üyesi yaklaşık 100 kişi, Maliye Bakanlığı bahçesinde, bakanlık çalışanlarının sorunlarını dile getirmek için toplandı. “Ek ödemeler emekliliğe yansıtılsın”, “Yardımcı hizmetlere hemen sınav” dövizleri açıp, “Haklıyız güçlüyüz direneceğiz”, “Hak adalet dediniz hakkımızı yediniz” sloganları attı. Eylemciler, ayrıca yanlarında temsili ‘Maliye Bakanlığı Ramazan Paketi’ taşıdı.

Grup adına konuşan Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tahir Yüzbaşıoğlu, fazla mesai ücretlerinin verilmesini de istedi. Yanında bulunan temsili ramazan paketini gösteren Yüzbaşıoğlu, paketin içinde çalışanlar arasındaki ücret adaletsizliğinin giderilerek, eşit işe eşit ücret ödenmesi ve uzmanlığın tüm personele verilmesi gibi acil konuların bulunduğunu aktardı.

'ÇUKURCA’DAKİ HAİN SALDIRI PROTESTO EDİLDİ'

Açıklamanın ardından sabah saatlerinde Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde şehit olan 8 askeri unutmayan grup üyeleri, bölücü terör örgütü PKK aleyhine slogan attı. Türk Bayraklarıyla hain saldırıyı protesto eden grup, şehit olan askerler için Fatiha okudu. Eylemciler daha sonra temsili ‘Ramazan paketini’ açtıktan sonra buradan ayrıldı.

Kaynak: mynet, Cihan,Anadolu Ajansı ve birçok haber ajansı
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1