Geri

MALİYE ÇALIŞANLARI RAMAZAN PAKETİ İSTİYOR

17 Ağustos 2011, Çarşamba | 14:30

Türk Büro-Sen, 17 Ağustos 2011 Çarşamba günü saat 12:30’da Maliye Bakanlığı önünde kitlesel bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Maliye Bakanlığı çalışanlarının ek ödemelerinde ki adaletsizliğin protesto edildiği eylemde, memurlar Bakan Mehmet Şimşek’ten Ramazan Paketi talep ettiler.

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı A.Tahir Yüzbaşıoğlu yapmış olduğu basın açıklamasında “Aynı birimde aynı koşullarda çalışanların bir kısmı için fazla mesai ödemesi bir ücret iyileştirmesi olarak uygulanacak iken, diğer çalışanlar için zorunlu ve fiili olarak çalışma yapma şartının dayatılması kabul edilemez. Bu nedenle, Maliye Bakanlığı geçiş kontrol sistemine bağlı olmaksızın ayda (75 saate kadar) 5 katı mesai ödemesi ile ilgili düzenlemeyi gözden geçirmeli, merkez-taşra ve unvan ayrımı yapılmadan tüm çalışanların yararlanabilmesi için, eşit, adil bir fazla mesai ücretlendirmesinin sağlanması gerekmektedir. Buradan Sayın Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Müsteşar Naci Ağbal’a sesleniyoruz; sesimizi duyun !. Bu ses çalışanın, emeğin, alın terinin sesidir. Bu ses Maliye Bakanlığında Gelir İdaresi Başkanlığı’nın oluşturulmasıyla birlikte gelir- gider, merkez, taşra, uzman olan- olmayan ,ek ödeme adaletsizliği –fazla çalışma ayrımcılığı başta olmak üzere ,eşitsizliğe uğrayan ötekileştirilmeye çalışılan, maliye çalışanlarının sesidir. Ayrımcılık yaratan politikalar, ve ücret adaletsizliklerine artık son verin.” dedi.

Yüzbaşıoğlu, Maliye çalışanlarının taleplerini şöyle sıraladı:

- Çalışanlar arasındaki ücret adaletsizliğinin giderilerek eşit işe eşit ücret ödenmesi ,

- Uzmanlığın tüm personele verilmesi,

- Ek Ödemelerin günün koşullarında artırılması ve emekli aylıklarına yansıtılması,

- Bakanlığın çalışanlar arasında ayrımcılık yapan, eşitlik ve adaletten uzak, çalışma barışını bozan bu Fazla mesai uygulamasının yeniden düzenlenerek tüm çalışanların 75 saat 5 katı uygulamasından yararlandırılması,

- Yardımcı hizmetliler başta olmak üzere tüm personele acilen görevde yükselme sınavının açılması.

Memurların ramazan paketi talepleri, Ramazan isimli bir memura verilmesi istenen Ramazan paketini açması ile mizansen olarak da dile getirildi.

Sendikamızın Maliye Eyleminde 17 Ağustos Depremi ve Şehitlerimiz de Unutulmadı

Yapılan basın açıklamasının sonunda Genel Başkan Yardımcısı Tahir Yüzbaşıoğlu, “17 Ağustos Marmara Depreminde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize ALLAH ‘tan rahmet diliyor bir daha bu acıları göstermemesini niyaz ediyorum” derken; eylemden dakikalar önce Hakkari Çukurca’dan gelen 8 şehit haberi duyuruldu.Türk Büro-Sen üyeleri tarafından, “Kahrolsun Pkk” sloganları ile teröre lanet yağdırıldı. Daha sonra şehitlerimiz için toplu olarak Fatiha okundu.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 25