Geri

MALİYE’DE Kİ FAZLA ÇALIŞMA ADALETSİZLİĞİ, PERS.GN.MD. VEKİLİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

27 Temmuz 2011, Çarşamba | 14:46

Maliye Bakanlığının 22.07.2011 tarihinde yayınlamış olduğu ve çalışanlar arasında büyük bir infial yaratan fazla mesai usul ve esaslarına dair ek-1 maddesinin; adaletsizliğe yol açtığı ve derhal düzeltilmesi için; Türk Büro-Sen Genel Merkezince Personel Genel Müdür Vekili Yusuf Deniz’e ziyarette bulunuldu.

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, Tahir Yüzbaşıoğlu, Ankara 2 No’lu Şube Başkan Yardımcıları Türkeş Güney, Ramazan Nacak ve Bakanlık Baş Temsilcisi Emine İş’in gerçekleştirmiş olduğu ziyarette; Maliye Bakanı'nın 22.07.2011 tarihli oluru ile fazla çalışma usul ve esaslarına eklenen ek-1 maddesi ile düzenlemeyle; merkez teşkilatı çalışanları arasında ayrım yapıldığı, taşra teşkilatı çalışanlarının yok sayıldığı ifade edildi. Sendikamızca hakka, hukuka aykırı ve çalışma barışını bozan düzenlemeye karşı dava açılacağını ve eylem noktasında da Maliye çalışanlarının haklarının her platformda savunulacağını dile getirilmiştir.

Ek-1 Maddesinde unvanlar arasında ki ayrım yapan bu uygulamaya son verilerek, merkez ve taşra da tüm çalışanları kapsayacak şekilde düzeltilmesi talep edilmiştir.

Personel Genel Müdür Vekili Yusuf Deniz ise; Personel Genel Müdürü Ümit Aksoy’un izinli olmasından dolayı görevi vekâleten yürüttüğünü, Personel Genel Müdürü göreve başladığı zaman konuyu kendisine ileteceğini ve sendikamızla tekrar bir görüşme gerçekleştirileceğini ifade etmiştir.İlgili Bakanlık Olurunu görmek için tıklayınız
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 5