Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

DÜNYA NÜFUS GÜNÜ KUTLANIYOR


[ 12 Temmuz 2011, Salı – 17:43 ]

11 Temmuz; her yıl Dünya Nüfus Günü olarak kutlanmaktadır.

Türkiye Dünya ülkeleri arasında bir çok ülkeden daha çok nüfusa sahip olup son nüfus sayımıyla 74 milyona ulaşmıştır. Bir ülkenin dünyada söz sahibi olabilmesi için nüfus önemli bir faktördür. Nüfusun çoğunluğunu gençlerin oluşturması ve bu genç nüfusun ülkenin kalkınmasına katkı sağlaması, ülkenin dünya milletleri arasında layık olduğu yeri alması açısından çok önemlidir.

Bugün 74 milyon insanımıza; doğumundan ölümüne kadar hizmet sunan nüfus ve vatandaşlık çalışanlarımız ülkemizin yüz akıdır. Çok büyük fedakarlıklarla “MERNİS PROJESİNİ” hayata geçirmiş ve vatandaşa en kaliteli hizmetin sunulmasını sağlamışlardır.

Yıllarca nüfus sayımlarını, seçim çalışmalarını başarı ile yürüten ancak sahipsiz oldukları için yaptıkları işin önemini bir türlü kabul ettiremeyen nüfus çalışanları bu kadar önemli hizmetin karşılığında ise ekonomik ve sosyal haklar bakımından kamu kurum ve kuruluşları çalışanları içerisinde en mağdur olanlardır.

En son 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Genel Seçimler dolayısıyla cumartesi ve Pazar günleri dahil olmak üzere fazla mesai yapmışlardır. Ancak, üç aylık çalışma karşılığında sadece bir aylık fazla çalışma ücreti ödenmiş iki aylık karşılıkları ise ödenmemiştir. Sendikamız nüfus çalışanlarının her sorununa sahip çıktığı gibi, bu olaya da sahip çıkarak, her türlü demokratik tepkileri göstermiş ve konu hakkında Danıştay’da dava açmıştır.

Bu kadar önemli görev ifa eden nüfus çalışanlarımız göz ardı edilmesi ve görmezlikten gelinmesi kabul edilebilir bir durum değildir. İnşallah ülkeyi idare edenler bir gün nüfus çalışanlarının verdikleri hizmetin önemini kavrarlar ve nüfus çalışanlarının hak ettikleri ekonomik ve sosyal haklarında yaşanan mağduriyetleri gidermeleri konusunda feraset gösterirler.

Nüfus ve vatandaşlık çalışanlarının hak ettikleri ekonomik ve sosyal haklara kavuşmaları dileğiyle Dünya Nüfus Gününü kutlarız.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |