Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SGK ÇALIŞANLARININ DİKKATİNE


[ 28 Haziran 2011, Salı – 11:46 ]

SGK çalışanları, 6111 sayılı Kanunun uygulanma süresinde normal mesai günleri geç saatlere kadar çalışmanın yanında, Cumartesi, Pazar günleri de çalışarak mevcut iş yoğunluğunun altından üstün gayret ve özveriyle kalkmışlardır.

Bu süreçte, SGK çalışanlarının fazladan yapmış oldukları çalışmaların karşılanması için tüm çalışanlara çalışma süresi boyunca ilave ek ödeme yapılması hakkında sendikamız 28.03.2011 tarih 375 sayılı yazıyla Kurum Başkanlığından talep edilmiştir. (Belge 1)

Kurum Başkanlığı’nın 11.04.2011 tarih 7109061 sayılı İnsan Kaynakları Daire Başkanı imzalı cevabi yazılarında (Belge 2) “Maliye Bakanlığı tarafından ödeme oranlarının artırılması yönündeki tekliflerimizin daha önce olumlu bulunmadığı” gerekçesiyle, yeni bir girişimde bulunulmadan, “bugün için ek ödeme oranlarının yükseltilmesinin uygun olmayacağı” görüşüyle talebimiz yerine getirilmemiştir.

Oysa 6111 sayılı yasanın uygulanmasında muhatap diğer kurumlar Maliye Bakanlığı nezdinde talepte bulunmuşlar ve çalışanlarına ilave ek ödeme (az da olsa) verilmesini sağlamışlardı.

Her zaman “ben yaptım oldu” mantığını güden, hak ve adalet kavramlarını hiçe sayan, SGK yönetimi bu defada işin kolayına kaçmıştır.

Kaynağı resmi olarak ilan edilmese de, promosyon gelirinden kuruma kalan %30 luk kısmından dağıtıldığı anlaşılan ve yapılandırmada fiilen çalışanlara 230 TL, diğer personele 110 TL tutarındaki meblağları, personelin hesabına 24.06.2011 tarihinden itibaren aktarmışlardır. Merkez teşkilatında çalışanlar ise bu ödemelerden mahrum bırakılmışlardır.

SGK çalışanların tamamının haklı olan promosyon gelirinden yine keyfi olarak adaletsiz bir şekilde dağıtılma yolu seçilerek yeni bir hak gaspına neden olmuşlardır.

Maliye Bakanlığı nezdinde görüşmede bulunmayarak, ilave ek ödeme yapılmasını sağlamayan ve bu yönde en ufak bir uğraş içine giremeyen yönetim 11.06.2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmış ve çalışanlarına azda olsa ilave ek ödeme kazandıran kurumların yöneticileri karşısında herhalde kendilerini de değerlendireceklerdir.

Değerli SGK çalışanları,

Tüm bu haksız ve hukuksuz uygulamalar karşısında sorumluluk sahibi olan tüm yönetimi, malum sendikaya verilen yetkiyi, dostlar alışverişte görsün mantığı ile yapılan basın açıklamalarını siz değerli SGK çalışanlarının takdirlerine sunuyoruz.

Bugüne kadar hak ve haklının yanında olan sendikamız, bundan sonrada hak bildiği mücadelesini siz değerli SGK çalışanlarının destekleriyle sürdürmeye kararlıdır.

230 ve 110 TL tutarındaki ödemelerle ortaya çıkan bu haksız uygulama karşısında her türlü yasal mücadeleyi verecek olan sendikamız, SGK çalışanlarının uğradıkları bu haksızlığı telafi etme adına yazımız ekinde sunulan müracaat dilekçelerini hazırlayarak yeni bir hizmet daha sunma amacındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm SGK çalışanlarına bugüne kadar vermiş olduğumuz mücadelede ki desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Dilekçe Örneği 1: Herhangi bir ödeme yapılamayan personel için

Dilekçe Örneği 2: 110 TL tutarında ödeme yapılan personel için

Belge 1

Belge 2


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |