Geri

NÜFUS ÇALIŞANLARI İÇİN YİNE ALANLARDAYDIK !

23 Haziran 2011, Perşembe | 15:32

Nüfus çalışanlarının seçime döneminde yapmış oldukları 3 aylık yoğun mesainin karşılığı olarak ödenen 1 aylık ve düşük ücreti protesto etmek amacıyla, Türk Büro-Sen Genel Merkezi 23 Haziran 2011 günü saat 13:00’de İçişleri Bakanlığı önünde eylemde bulundu.

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Genel Başkanları, genel merkez yönetim kurulu üyeleri, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Ankara 7 No’lu Şube üyeleri ve Türk Büro-Sen’in Ankara Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile nüfus çalışanlarının katıldıkları eylemde, çalışanlar “Başbakanım bizimle de helalleşmek istiyor musunuz?”, “ Hak, hukuk, adalet ek ödemeler rezalet” ve “Nüfusçunun emeği sudan ucuz” pankartlar taşıdı.

Eylemde bir açıklama yapan Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, “Tam 3 ay boyunca gece gündüz demeden, hafta sonlarında tatil yapamadan, ailelerine vakit ayıramadan, durup dinlenmeden çalışan Nüfus çalışanlarının emeği çalınmıştır. 3 ay süre ile yapmış oldukları çalışma göz ardı edilerek, sadece 1 aylık ödeme yapılmış, o ödemede yapılması gereken meblağın yarısına kadar düşürülmüştür. Ağızlarından hakkı hukuku düşürmeyenlerin emeğin karşılığını nasıl gasp ettiklerini çalışanlar ve milletin görmesi gerekmektedir. Bu emek hırsızlığını tarih kaydedecektir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Merkez ve taşra teşkilatı çalışanlarının emeklerinin Hükümet tarafından verilmediği ve Bakanlığın konuya sahip çıkmadığı ortadadır.” diyerek, nüfus çalışanlarının mağduriyetlerini dile getirdi.

Türk Büro-Sen olarak, nüfus çalışanlarının ve diğer tüm kamu çalışanlarının her zaman yanında olduklarını da vurgulan Öztürk, “Bugün burada yapmış olduğumuz eylem bir netice vermezse, nüfus çalışanları Ülke genelinde seslerini duyurmak için daha geniş çaplı ve ses getirici eylemlerde bulunacaktır.” şeklinde konuşarak, ek ödemelerin hakkaniyetli bir şekilde ödenmesine ilişkin kararname çıkana kadar kanunun takipçisi olacaklarını vurguladı.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 43