Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NÜFUS ÇALIŞANLARI İÇİN YİNE ALANLARDAYDIK !


[ 23 Haziran 2011, Perşembe – 15:32 ]

Nüfus çalışanlarının seçime döneminde yapmış oldukları 3 aylık yoğun mesainin karşılığı olarak ödenen 1 aylık ve düşük ücreti protesto etmek amacıyla, Türk Büro-Sen Genel Merkezi 23 Haziran 2011 günü saat 13:00’de İçişleri Bakanlığı önünde eylemde bulundu.

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Genel Başkanları, genel merkez yönetim kurulu üyeleri, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Ankara 7 No’lu Şube üyeleri ve Türk Büro-Sen’in Ankara Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile nüfus çalışanlarının katıldıkları eylemde, çalışanlar “Başbakanım bizimle de helalleşmek istiyor musunuz?”, “ Hak, hukuk, adalet ek ödemeler rezalet” ve “Nüfusçunun emeği sudan ucuz” pankartlar taşıdı.

Eylemde bir açıklama yapan Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, “Tam 3 ay boyunca gece gündüz demeden, hafta sonlarında tatil yapamadan, ailelerine vakit ayıramadan, durup dinlenmeden çalışan Nüfus çalışanlarının emeği çalınmıştır. 3 ay süre ile yapmış oldukları çalışma göz ardı edilerek, sadece 1 aylık ödeme yapılmış, o ödemede yapılması gereken meblağın yarısına kadar düşürülmüştür. Ağızlarından hakkı hukuku düşürmeyenlerin emeğin karşılığını nasıl gasp ettiklerini çalışanlar ve milletin görmesi gerekmektedir. Bu emek hırsızlığını tarih kaydedecektir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Merkez ve taşra teşkilatı çalışanlarının emeklerinin Hükümet tarafından verilmediği ve Bakanlığın konuya sahip çıkmadığı ortadadır.” diyerek, nüfus çalışanlarının mağduriyetlerini dile getirdi.

Türk Büro-Sen olarak, nüfus çalışanlarının ve diğer tüm kamu çalışanlarının her zaman yanında olduklarını da vurgulan Öztürk, “Bugün burada yapmış olduğumuz eylem bir netice vermezse, nüfus çalışanları Ülke genelinde seslerini duyurmak için daha geniş çaplı ve ses getirici eylemlerde bulunacaktır.” şeklinde konuşarak, ek ödemelerin hakkaniyetli bir şekilde ödenmesine ilişkin kararname çıkana kadar kanunun takipçisi olacaklarını vurguladı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 43
   
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |