Geri

MALİYECİLERİ ANKARA’DA AĞIRLADIK

21 Haziran 2011, Salı | 14:38

Muhasebe Uzmanlığı Eğitimi nedeniyle Ankara’da bulunan Maliyecilere, sendikamız tarafından yemek verildi. Düzenlenen organizasyonda, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, Osman Eksert, Cafer Seçer, Türk Büro-Sen Artvin İl Temsilcisi Uğur Özer, Türk Büro-Sen 2.No’lu Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile sınavı kazanarak eğitime Türkiye’nin dört bir yanından gelen Maliyecilerle bir araya geldi.

Yemekte bir konuşma yapan Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, Maliye kökenli biri olarak oldukça zor bir sınavı kazandıkları için üyelerimizi tebrik ederek sözlerine başladı. Maliye’nin devlet işleyişindeki öneminden bahseden Genel Başkan Yardımcısı Öztürk, yaz kış demeden, yeri geldiğinde hafta sonları dahil olmak üzere, büyük fedakârlıklarla güç koşullarda çalışan Maliye personelinin, yine de bu özverili çalışmalarına rağmen hak ettikleri ücreti alamadıklarını ifade etti.

Türk Büro-Sen’in kurum çalışanları için elde ettiği kazanımlara başka sendikaların sahip çıkmaya çalışmalarının hiçbir ahlaki değere sığmadığını belirtti. Türk Büro-Sen’in Maliye çalışanları için verdiği mücadelenin başta kurum idari kurulları olmak üzere pek çok belge ile sabit olduğunu ifade eden Öztürk, bazı sendikaların emek hırsızlığı yaptıklarını ve kamu çalışanlarını yanıltmaya çalıştıklarını söyledi. Kamu çalışanları arasında örgütlenmenin önemine de değinen Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, “memurlarımız herhangi bir sendikaya üye olmalıdır. Sivil Toplum Kuruluşları ve sendikal örgütlenme Avrupa seviyesine geldiği zaman Türkiye’de demokrasi tam manası ile hakim olabilir. Kamu çalışanları hangi sendikayı tercih ederlerse etsinler sendikalaşmaya önem vermelilerdir. Bütün Maliye çalışanlarını Hizmet kolunda yetkili olan Türk Büro-Sen’e üye olmaya davet ediyorum” dedi.

Alkışlanan konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk’e, Ankara 2. No’lu Şube Yönetim Kurulu tarafından çiçek takdim edildi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 45