Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

NİHAYET METEOROLOJİDE ÇABALARIMIZ SONUÇ VERDİ


[ 02 Haziran 2011, Perşembe – 12:12 ]

Meteoroloji çalışanlarına aylardır ödenmeyen EuroControl tazminatlarının ödenmesine ilişkin eylem alanlarında, makam ziyaretlerinde ve masada mücadele veren sendikamızın çabaları sonucunda, 02.06.2011 Perşembe günü Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile çalışanlar ek ödemelerine kavuşmuştur.

375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 3.üncü Maddesi Uyarınca Yapılacak Ek Ödemeye İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Kararın Geçici 2. Maddesinde; “Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilen personelden, 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 3. Maddesi Uyarınca 15/4/2011 ve 15/5/2011 tarihlerinde ek ödeme yapılamayan personelin anılan döneme ilişkin ek ödemeleri, merkez yönetim bütçesinden karşılanır” ibaresi yer almıştır.

Bilindiği üzere sendikamız Türk Büro-Sen, mart ayından itibaren kurumda ek ödemelerin yapılmamasına ilişkin olarak yaşanan sıkıntıları dile getirmiştir. Sendikamız 15.03.2011 tarihinde konu ile ilgili olarak yapmış olduğu basın açıklamasının ardından, aynı gün, Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar’la görüşerek, ek ödemelerinin yapılması sözünü almıştır.

Sendikamız, kurum çalışanlarının ek ödeme konusundaki hak gaspının sona ermemesi üzerine 23.03.2011 tarihinde Dünya Meteoroloji Günü münasebetiyle, Çevre ve Orman Bakanlığı önünde Türkiye Kamu-Sen’in de geniş bir katılım sağladığı eylem ve kitlesel basın açıklaması gerçekleştirmiştir.

Sendikamız Meteoroloji çalışanlarına ek ödemelerinin verilmemesini sadece Ankara’da Genel Merkez bazında yapılan eylemlerle protesto etmemiş, Türkiye’nin dört bir yanında Türk Büro-Sen üyesi Meteoroloji çalışanları alanlara inerek, ek ödemelerin ödenmesi için mücadele vermiştir.

Türk Büro-Sen hem kurumla ve yetkili mercilerle resmi yazışmalarını sürdürerek çözüm arayışında önemli yol kat etmiş; hem de Mart ayı sonunda yapmış olduğu basın açıklamasıyla Meteoroloji personelinin yaşadığı mağduriyeti bir kere daha gözler önüne sermiştir.

Nisan ayında da Euro Control tazminatlarının Meteoroloji çalışanlarına ödenmemesi üzerine, sendikamız öncelikle resmi internet sitesinden yapmış olduğu haberlerle konuyu diğer kamu çalışanlarına duyurmuş, ardından 3 Mayıs 2011 tarihinde Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü önünde geniş katılımlı bir basın açıklaması gerçekleştirerek, sorunu kamuoyunun gündemine taşımıştır.

Ek ödemelerin yapılmamasına ilişkin söz konusu haksızlık ortaya çıktığı andan itibaren, Meteoroloji çalışanlarına sahip çıkan, onları yalnız bırakmayan, alanlarda sorunlarını duyuran, çözüm için yılmadan mücadele eden sadece ve sadece Türk Büro-Sen olmuştur. Sendikamızın mücadelesine kamu çalışanları, basın mensupları ve eylemlerimizde güvenliği sağlamak adına görev yapan emniyet güçlerimiz tanıktır. Gelinen nokta da, çabalarımız sonucunda Meteoroloji personeline yapılan haksızlığın çözümünde büyük payımız olmasının haklı sevincini yaşıyor ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |