Geri

MALİYE’DE MUHTEŞEM İŞ YERİ TEMSİLCİLİĞİ AÇILIŞI

25 Mayıs 2011, Çarşamba | 17:38

Türk Büro-Sen Ankara 2 No’lu Şube’nin Maliye Bakanlığı’nda ki İş Yeri Temsilcilik Odası, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk, Osman Eksert, Tahir Yüzbaşıoğlu, Ankara 2. No’lu Şube Başkanı Hakan Uzunoğlu, Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve üyelerimizin katılımıyla açıldı.

25 Mayıs 2011 Çarşamba günü saat 12:30’da gerçekleştirilen açılışta, bir konuşma yapan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Maliye çalışanlarının mevcut iktidar iş başına geldiği günden bu yana mağdur edildiğini ifade ederek, Türk Büro-Sen’in kurum personelinin hak ve menfaatlerini geliştirmek için yapmış olduğu mücadele ile kazanımları dile getirdi. Genel Başkan Yokuş sözlerini şöyle sürdürdü: “Hükümet sadece iktidarını sürdürebilmesi için gerekli olan kesimleri görüyor. Polislere, hakimlere, savcılara,imamlara,valilere zam üstüne zam yaparken; emniyette ki sivil memurları, diyanetteki hizmetli kadrosunda çalışanları, adliyedeki diğer personeli, içişleri ve nüfusta çalışan memurları görmezden geliyor. Yani diyor ki, biz 2 buçuk milyon memurun iki bin-üç binlik kesimine iyi bakalım gerisi ne olursa olsun diyor. Maliye çalışanları da bu görmezden gelinen kamu çalışanları grubunun içindedir. Bugün burada bu iş yeri temsilcilik odamızı açmaktan gurur duyuyoruz. Bu odada Maliye çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri konuşulacak, hak arama mücadelemize katkı sağlanacaktır. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum”.

Genel Başkan Fahrettin Yokuş’un konuşmasının bitiminde okunan duanın ardından, Türk Büro-Sen Genel Merkez Yönetimi tarafından kurdele kesilerek, İş Yeri Temsilcilik odasının açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra, memurlarla bir arada olmak adına kurum yemekhanesinde, hep birlikte öğle yemeği yenildi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 64