Geri

SGK TURNİKE EYLEMLERİNE, TÜRK BÜRO-SEN GENEL MERKEZİ DESTEK VERDİ

25 Mayıs 2011, Çarşamba | 17:29

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının, kurum binalarına konulan turnikelerin kaldırılmasına ilişkin protestoları hız kesmeden devam ediyor. Yaklaşık 23 gündür süren, Türk Büro-Sen önderliğinde gerçekleştirilen eylemlerle seslerini duyurmaya çalışan Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının eylemlerine, bugün (25.05.2011) saat 14:30’da gerçekleştirilen bantlı protesto ile bir yenisi daha eklendi.

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Bayram Öztürk ve Osman Eksert’inde katılarak destek verdikleri eylemde, Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileri tarafından turnike protestolarına katılmamaları için baskı gören çalışanlar ağızlarına siyah bant yapıştırdı.
br>Yağan yağmura rağmen kurum binasından inerek eyleme katılan kurum çalışanları, turnikelerin kaldırılması konusunda ki kararlılıklarını ortaya koydu. Eylem sırasında, kurum yetkilileri ve tüm sendikaların dayanışmasına katılmayarak çalışanların aleyhine tutum sergileyerek daha önce katıldıkları halde bugün eyleme katılmayan yandaş sendika da protesto edildi. Basının ilgi gösterdiği eylemler turnike sorunu çözülünceye kadar devam edecek.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 43