Geri

NÜFUS ÇALIŞANLARININ DİKKATİNE

11 Mayıs 2011, Çarşamba | 15:32

Sendikamızca, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü’ne 18.03.2011 tarihinde yazı yazılarak, seçim nedeniyle hafta sonları da çalıştırılan Nüfus çalışanlarına bu hizmetlerinin karşılığının ödenmesi istenmiştir.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş başkanlığında bir heyetle 29.03.2011 günü Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmat Sarıcan’a makamında yapılan ziyarette, aynı talebi dile getirmemiz üzerine Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü, 3 aylık fazla çalışma ÜCRETİ ödenmesi için Bankalığa yazılı talepte bulunduklarını beyan etmiştir.

Yetkili sendika olarak katıldığımız İçişleri Bakanlığının Kurum İdari Kurulu’nda talebin akibetinin tarafımızca sorulması üzerine, Bakanlar Kuruluna sunulduğu bilgisine ulaşılmıştır.

Üyelerimiz, bazı internet sitelerinin forum sayfalarında toplamda 580 lira fazla çalışma ücreti ödeneceğine dair dolaşan asılsız bilgilere ve sanal açıklamalara itibar etmemelilerdir.

Sendikamızın konunun takipçisi olarak, resmi kaynaklardan edindiği bilgiye göre kurum tarafından aylık 580 küsur lira olmak üzere, 3 aylık bir ödeme yapılması yönünde hazırlanan kararnamenin Bakanlar Kuruluna sunulduğu öğrenilmiştir.

Nüfus ve Vatandaşlık çalışanlarının hakları olan fazla çalışma ücretlerinin ödenmesi konusunda sendikamız her türlü girişimde bulunmuş, konunun takipçisi olmaya da devam etmektedir. Nüfus çalışanları, konu ile ilgili en sağlıklı bilgileri sendikamızın resmi internet sitesinden edinebilirler.