Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

“BAŞBAKAN HEP HAVAYI SORUYOR, BİR KEZ DE HALİMİZİ SORSUN”


[ 03 Mayıs 2011, Salı – 15:31 ]

METEOROLOJİ ÇALIŞANLARI:“BAŞBAKAN HEP HAVAYI SORUYOR, BİR KEZ DE HALİMİZİ SORSUN”

Türk Büro-Sen, 3 Mayıs 2011 Salı günü Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü önünde, çalışanlara Nisan ayında da ek ödemelerinin kurum tarafından ödenmemesini protesto etmek amacıyla kitlesel bir basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasına, Genel Başkan Yardımları Hüseyin Aslan, Cafer Seçer, Tahir Yüzbaşıoğlu, Ankara 12 Şube Başkanı Mahmut Dündar ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Şubelerimizin Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Genel Merkez Yöneticileri ve çok sayıda Meteoroloji çalışanı katıldı.

Kitlesel basın açıklamasını okuyan Genel Başkan Yardımcısı Tahir Yüzbaşıoğlu, “Meteoroloji çalışanlarına, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü arasında yapılmış olan protokol kapsamında EUROCONTROL Teşkilatı tarafından DHMİ’ne yapılan ödemelerden, maliyet taban payı üzerinden gerekli mahsuplaşmalar yapıldıktan sonra kalan tutarın her ay düzenli olarak Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü hesaplarına ödendiğini ancak Mart-2011 döneminde, mahsuplaşma işlemi sonucunda Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’ne ödenecek miktarın cüzi bir tutarda olması ve İşletme Müdürlüğü’nün mevcut kaynaklarının bu ay yapılması gereken zorunlu ödemelere yeterli olmaması ve mevzuatları gereği döner sermaye gelirlerinden personele yapılacak ek ödeme, katkı payı gibi ödemelerin öncelik sırasının en sonunda olması nedeniyle; merkez ve taşra teşkilatında çalışan personele Mart ayı ek ödemeleri 10 Bölge Müdürlüğü’nün dışında hala ödenmemiştir” diyerek sözlerine başladı.

Türk Büro-Sen’in Mart ayında çalışanlara ek ödemelerinin verilmemesinden itibaren her platformda vermiş olduğu mücadeleyi ayrıntılarıyla anlatan Genel Başkan Yardımcısı Yüzbaşıoğlu, “Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Nisan ayında da yine kurum çalışanlarını mağdur ederek, ek ödemelerini ödememiştir. Kurum yetkilileri, ödüllendirmek yerine cezalandırdığı meteoroloji çalışanlarına yasal hakları olan ek ödemelerini ödemeyerek, liyakatsiz yönetim anlayışını sürdürmüştür. Kurumda ek ödemelerin yapılmaması bir adet haline getirilmiş; çalışanların moral ve motivasyonları hiçe sayılmıştır. Sayın Başbakan, Sayın Bakan dünya standartlarında hava tahmini yapan Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarına seçim meydanlarında yapacağınız mitinglerle ilgili; “Hava Nasıl Olacak? Yağmurlu mu, bulutlu mu, güneşli mi?” diye soruyorsunuz da; “Meteoroloji çalışanları sizin havanız nasıl, ek ödemeleriniz ödeniyor mu, maaşınız yetiyor mu?” diye niye sormuyorsunuz, Çalışanların sesine kulak verin, mağduriyetlerini giderin.” dedi.

“İşte memur, işte sendika”, “Bakan, Meteoroloji Çalışanına Sahip Çık” sloganları ve alkış eşliğinde devam eden basın açıklaması, olaysız şekilde dağıldı.

Basın Açıklamamızın Tam Metnini Görmek İçin Tıklayınız


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 24
 
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |