Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

UYUYAN BAKAN'A, UYAN ARTIK MEKTUBU..


[ 15 Nisan 2011, Cuma – 11:19 ]

Türk Büro-Sen Antalya Şube Başkanı Nuri ÜNAL, temel atma töreni nedeniyle Antalya'da bulunan Çevre ve Orman Bakanı Veysel EROĞLU'na, korumaların tüm engelleme gayretlerine rağmen ulaşarak, Meteoroloji çalışanlarının sorunlarını anlatan siyah zarf içerisindeki mektubu, "Teessürlerimizle Sayın Bakanım" ifadesiyle vermiştir.

Mektubun içeriğini görmek için haberin devamını okuyunuz..

Sayın Veysel EROĞLU
Çevre ve Orman Bakanı

Sayın Bakanım;

Bakanlığınıza bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanları olarak son 3 yıldır ekonomik kayıplara uğradık. Bakan olarak size sirayet ettirilmeyen konular olduğu kanaatiyle size bu mektubu yazmak durumunda kaldık.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanı teknik personel yıllardır arazi tazminatı adı altında bir maddi gelir sahibi idi. 2009 Yılından bu yana önceleri tecriden sonraları tamamen bu tazminat kurumumuzdan kaldırıldı. Diğer tüm kamu kurumlarında teknik personel bu tazminattan faydalanırken, gayrı hukuki olduğu gerekçesi ile bu tazminatların ödemesi durduruldu. Şayet bu ödeme gayrı hukuki idi ise, 7 yıl boyunca alınan ödemeler Sayıştay vizesinden nasıl geçmiştir. Konunun emirlerinizle incelenerek bu arkadaşlarının haklarının tekrar teslimini arzu ediyoruz.

Kurum çalışanları maaşlarının bir parçası olan, iki milyon memurun bordrosu ile aldığı ek ödemelerini mart ayında 25 gün gecikmeli aldırlar. Nisan ayında da alamayacakları kurum idaresi tarafından beyan edilmiştir. Ek ödemenin Genel Bütçeden ödenmesi için, Yüce Meclisten almış olduğunuz Kanun Hükmünde Kararname çıkarma yetkisini bir an evvel kullanmanızı ümit ediyoruz. Çünkü geciken bu ödemeler, ay başını kuruşu kuruşuna yaşayan arkadaşlarımız, ödeyemedikleri elektrik ve su yüzünden sayaçları kapanmakta ve çok müşkül duruma düşmektedirler.

Özellikle nöbetçi personel, aylık 172 saat olan mesai saatlerini 100 saat civarında aşmaktadır. Buna karşılık fazla mesai ücreti alamamaktırlar. Ayda 60 saat civarında ödenen fazla mesai ücreti 5. Aydan sonra ödenememektedir. Yeterli miktarda fazla mesai saatinin Maliye Bakanlığından temini için gayret ve talebinizin yeterli olacağına eminiz.

Mart ayında değiştirilen Kurum Görevde Yükselme Yönetmeliği kurumda eğitim taassubiyeti doğurmuştur. Kurumda bitirdiği okul nedeniyle insanlar öncelik yada ötekilik yaşamaktadır. Bu ötekileştirme insanların birbirine husumetle bakmasına kadar varmıştır. Bu husumetin önlenmesi için Çerçeve yönetmeliğe uygun olarak, bir önceki yönetmeliğe dönülmesini arzu ediyoruz. Değiştirilen yönetmelikte 2006 Yılında yine aynı hükümet ve aynı idari kadro tarafından çıkarılmıştır. Bunun da dikkate alınmasını arzuluyoruz.

Kurum tarafından yapılan bazı yatırımlar, Meteorolojik olarak hava tahmini ve iklim kayıtlarının geliştirilmesine marjinal noktada bir fayda sağlanmakta, yapılan yatırımların fayda maliyet ilişkisine aykırı olduğu kanaatindeyiz. Örneğin; Meteorolojik Radarlar kapsam alanı itibari ile, 3-5 saat sonra meydana gelecek hava olayını kapsamaktadır. Halbuki meteorolojik olayların 7-10 gün aralığında tahmini mümkün, 3 günlük tahminin tutarlılığı %90 dır. Radar projesinin tamamına harcanan meblağ ve ileride doğacak bakım maliyetleri tek başına bir Meteorolojik Uydu projesine yeterlidir. Bakanlığınız ile ilgili verdiğimiz bilgilere itina ile eğileceğiniz ümidi ile arz ederiz.

Nuri ÜNAL
Türk Büro-Sen Antalya Şube Başkanı 14.04.2011


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 1
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |