Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

SGK BAŞKANLIĞI ÖNÜNDE TEPKİMİZİ BİR KERE DAHA DİLE GETİRDİK


[ 16 Haziran 2011, Perşembe – 12:47 ]

Türk Büro-Sen olarak, Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının turnike sisteminin getirilmensin ardından gasp edilen mesailerinin ve çalışanların diğer sorunlarının çözüme kavuşturulması için yapmış olduğumuz eylemler 47. gününde, geniş katılımlı bir basın açıklaması ile noktalandı.

16 Haziran 2011 Perşembe günü saat 11:00’de Ankara Balgat’ta ki Kurum Başkanlığı binasının önünde, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Tür Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcılarının tamamı, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların genel merkez yöneticileri ve Türk Büro-Sen Ankara SGK şubelerinin katılımıyla gerçekleştirilen eylemde bir basın açıklaması yapan Ankara 4. No’lu Şube Başkanı Harika Güzel, “Yaklaşık 26 bin çalışanıyla ülkemizin 74 milyon nüfusuna, doğumundan ölümüne kadar hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarıyız. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin Sosyal Devlet olma işleyişinde canla başla çalışan Devlet memurlarıyız. Bizler Vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik kapsamında her türlü problemleri çözmek için çalışırken, SGK çalışanları olarak bizlerin problemlerini çözmek için maalesef kurum idarecilerimiz aynı çabayı göstermemektedir. Kurumumuzda aksaklıkları defalarca sendikalar ve çalışanlar tarafından dile getirilmesine rağmen, hatta defalarca idarecilerle görüşmememize rağmen sorunlarımız çözümlememiştir. İdarecilerimiz diyalog yollarını kapatarak, bizlere alanlara inmekten başka yol bırakmamışlardır. Kurumumuzda turnike sistemi uygulaması başladığından bu güne kadar çalışanların hem ekonomik hem de can güvenliği açışından problemleri çözülememiştir.” şeklinde konuştu.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanı üyelerimizin “turnike hayır” sloganları, alkışlar ve düdük sesleriyle Kurum yöneticilerini protesto ettikleri eylem, basın açıklamasının tamamlanmasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

Sendikamızın, bugün Ankara’da kurum başkanlığı önünde yapmış olduğu basın açıklaması, tüm yurt genelinde eş zamanlı olarak, illerde SGK binaları önünde de gerçekleştirildi. Kurum çalışanlarının turnike ile ilgili sorunları çözülünceye kadar mücadelemiz devam edecektir.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 51
       
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |