Geri

SGK BAŞKANLIĞI ÖNÜNDE TEPKİMİZİ BİR KERE DAHA DİLE GETİRDİK

16 Haziran 2011, Perşembe | 12:47

Türk Büro-Sen olarak, Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının turnike sisteminin getirilmensin ardından gasp edilen mesailerinin ve çalışanların diğer sorunlarının çözüme kavuşturulması için yapmış olduğumuz eylemler 47. gününde, geniş katılımlı bir basın açıklaması ile noktalandı.

16 Haziran 2011 Perşembe günü saat 11:00’de Ankara Balgat’ta ki Kurum Başkanlığı binasının önünde, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Tür Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcılarının tamamı, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların genel merkez yöneticileri ve Türk Büro-Sen Ankara SGK şubelerinin katılımıyla gerçekleştirilen eylemde bir basın açıklaması yapan Ankara 4. No’lu Şube Başkanı Harika Güzel, “Yaklaşık 26 bin çalışanıyla ülkemizin 74 milyon nüfusuna, doğumundan ölümüne kadar hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarıyız. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin Sosyal Devlet olma işleyişinde canla başla çalışan Devlet memurlarıyız. Bizler Vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik kapsamında her türlü problemleri çözmek için çalışırken, SGK çalışanları olarak bizlerin problemlerini çözmek için maalesef kurum idarecilerimiz aynı çabayı göstermemektedir. Kurumumuzda aksaklıkları defalarca sendikalar ve çalışanlar tarafından dile getirilmesine rağmen, hatta defalarca idarecilerle görüşmememize rağmen sorunlarımız çözümlememiştir. İdarecilerimiz diyalog yollarını kapatarak, bizlere alanlara inmekten başka yol bırakmamışlardır. Kurumumuzda turnike sistemi uygulaması başladığından bu güne kadar çalışanların hem ekonomik hem de can güvenliği açışından problemleri çözülememiştir.” şeklinde konuştu.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanı üyelerimizin “turnike hayır” sloganları, alkışlar ve düdük sesleriyle Kurum yöneticilerini protesto ettikleri eylem, basın açıklamasının tamamlanmasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

Sendikamızın, bugün Ankara’da kurum başkanlığı önünde yapmış olduğu basın açıklaması, tüm yurt genelinde eş zamanlı olarak, illerde SGK binaları önünde de gerçekleştirildi. Kurum çalışanlarının turnike ile ilgili sorunları çözülünceye kadar mücadelemiz devam edecektir.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 51