Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

METEOROLOJİ’DE HAVA ÇOK BULUTLU


[ 30 Mart 2011, Çarşamba – 15:24 ]

Meteoroloji Genel müdürlüğü Merkez ve taşra çalışanlarının havası çok bulutlu. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında EUROCONTROL Teşkilatından DHMİ ye yapılan ödemelerden Meteoroloji İşleri çalışanlarına belirli oranlarda her ay maaşları ile verilmekte olan tazminatların, Mart ayından itibaren süresiz verilmeyeceği kurumun internet sitesinden çalışanlara duyurmuştu. Aslında bizlere gelen bilgilere göre, Meteoroloji çalışanlarının bu hakları 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde iktidarın siyasi politikalarına yardım amacıyla kullanıldığına dair kuvvetli bilgiler elde edilmiştir.

Sendikamız çalışanların bu haklarının zamanında ödenmesi ile ilgili Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğüne 14.03.2011 tarih 318 sayılı yazısında özlük haklarından olan tazminatlarının derhal ödenmesini istemiş ve Çevre ve Orman Bakanlığı önünü eylem alanına çevirmiş ülkenin her yerinde yapılan bu haksız hukuksuz uygulama kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü çalışanların haklarına yönelik talebimize 23.03.2011 tarih 1430 sayılı yazıyla verdiği cevap tam bir aymazlık ve sorumsuzluk örneğidir.

- Mazerete Sığınarak Yöneticilik Yapılmaz

Yok, efendim “ İmkânlar ölçüsünde 10 Bölge Müdürlüğüne ödemişlermiş. Yok, Efendim kalan bölge Müdürlüklerine de imkânlar ölçüsünde ödeyeceklermiş. Yok, ek ödemelerin döner sermaye bütçesinden alınarak merkezi yönetim bütçesinden yapılması için daha önce başlatılan ancak sonuç alınamayan çalışmalara yeniden başlanmışlarmış”

-Buradan Meteorolojiyi yöneten zevata soruyoruz

Kurumda yandaş sahte sendikayı koruyup kollayacağınıza kadrolaşmada, bizden olan bizden olmayan şeklinde ayrımcılık yapıp sahte sendikanın sözde başkanının işe gelmeden gelmiş gibi göstererek tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeye gayret gösterdiğiniz kadar çalışanların emeğinin karşılığını zamanında ödenmesi için gayret gösterseydiniz daha başarılı olmaz mıydınız?

Yandaş sahte sendikanın kurumunuzdaki şube başkanının yakınlarına kadro dağıtamaya harcadığınız enerjiyi, çalışanların alın terinin karşılığını vermek için harcasaydınız başarılı olmaz mıydınız?

Siyasi iktidarın uyguladığı sadaka kültürü politikalarına mı özendiniz? Meteoroloji çalışanlarının sizin sadakanıza ihtiyacı yoktur. Çalışanlar alın terinin karşılığı haklarını zamanında almak istiyorlar.

MEVSİMLİK YANDAŞ SARI SENDİKA NEREDE?

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünde 2004 Yılından bu yana yetkili olan sahte sendikanın döneminde Meteoroloji çalışanların arazi tazminatları ne oldu? Yok oldu.

Maaş promosyonlarında Meteoroloji çalışanlarının ek ödemeleri promosyon protokolüne dahil edilmedi. Akıbeti ne oldu? Yoksa 3- 3;5 kuruşluk sokaktan toplanan, ÇİN malı çantalara mı gitti?

Arazi tazminatlarını kim yok etti?

Yandaş sendika herhalde kamu çalışanlarını çantacıklarla kandıracağını istismar edebileceğini zannediyor.

Hak, Hukuk, Adalet ve Emek mücadelesinin yapıldığı hiçbir yerde olmayan, Hükümetin eteğine tutunmuş, sendikal ömrünü iktidarın ömrüne bağlamış sarı sendikayı gören var mı? Yok.

Habere ait evrağı görmek için tıklayınız


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |