Geri

METEOROLOJİ’DE HAVA ÇOK BULUTLU

30 Mart 2011, Çarşamba | 15:24

Meteoroloji Genel müdürlüğü Merkez ve taşra çalışanlarının havası çok bulutlu. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında EUROCONTROL Teşkilatından DHMİ ye yapılan ödemelerden Meteoroloji İşleri çalışanlarına belirli oranlarda her ay maaşları ile verilmekte olan tazminatların, Mart ayından itibaren süresiz verilmeyeceği kurumun internet sitesinden çalışanlara duyurmuştu. Aslında bizlere gelen bilgilere göre, Meteoroloji çalışanlarının bu hakları 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde iktidarın siyasi politikalarına yardım amacıyla kullanıldığına dair kuvvetli bilgiler elde edilmiştir.

Sendikamız çalışanların bu haklarının zamanında ödenmesi ile ilgili Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğüne 14.03.2011 tarih 318 sayılı yazısında özlük haklarından olan tazminatlarının derhal ödenmesini istemiş ve Çevre ve Orman Bakanlığı önünü eylem alanına çevirmiş ülkenin her yerinde yapılan bu haksız hukuksuz uygulama kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü çalışanların haklarına yönelik talebimize 23.03.2011 tarih 1430 sayılı yazıyla verdiği cevap tam bir aymazlık ve sorumsuzluk örneğidir.

- Mazerete Sığınarak Yöneticilik Yapılmaz

Yok, efendim “ İmkânlar ölçüsünde 10 Bölge Müdürlüğüne ödemişlermiş. Yok, Efendim kalan bölge Müdürlüklerine de imkânlar ölçüsünde ödeyeceklermiş. Yok, ek ödemelerin döner sermaye bütçesinden alınarak merkezi yönetim bütçesinden yapılması için daha önce başlatılan ancak sonuç alınamayan çalışmalara yeniden başlanmışlarmış”

-Buradan Meteorolojiyi yöneten zevata soruyoruz

Kurumda yandaş sahte sendikayı koruyup kollayacağınıza kadrolaşmada, bizden olan bizden olmayan şeklinde ayrımcılık yapıp sahte sendikanın sözde başkanının işe gelmeden gelmiş gibi göstererek tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeye gayret gösterdiğiniz kadar çalışanların emeğinin karşılığını zamanında ödenmesi için gayret gösterseydiniz daha başarılı olmaz mıydınız?

Yandaş sahte sendikanın kurumunuzdaki şube başkanının yakınlarına kadro dağıtamaya harcadığınız enerjiyi, çalışanların alın terinin karşılığını vermek için harcasaydınız başarılı olmaz mıydınız?

Siyasi iktidarın uyguladığı sadaka kültürü politikalarına mı özendiniz? Meteoroloji çalışanlarının sizin sadakanıza ihtiyacı yoktur. Çalışanlar alın terinin karşılığı haklarını zamanında almak istiyorlar.

MEVSİMLİK YANDAŞ SARI SENDİKA NEREDE?

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünde 2004 Yılından bu yana yetkili olan sahte sendikanın döneminde Meteoroloji çalışanların arazi tazminatları ne oldu? Yok oldu.

Maaş promosyonlarında Meteoroloji çalışanlarının ek ödemeleri promosyon protokolüne dahil edilmedi. Akıbeti ne oldu? Yoksa 3- 3;5 kuruşluk sokaktan toplanan, ÇİN malı çantalara mı gitti?

Arazi tazminatlarını kim yok etti?

Yandaş sendika herhalde kamu çalışanlarını çantacıklarla kandıracağını istismar edebileceğini zannediyor.

Hak, Hukuk, Adalet ve Emek mücadelesinin yapıldığı hiçbir yerde olmayan, Hükümetin eteğine tutunmuş, sendikal ömrünü iktidarın ömrüne bağlamış sarı sendikayı gören var mı? Yok.

Habere ait evrağı görmek için tıklayınız