Geri

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜ’NE ZİYARET

29 Mart 2011, Salı | 16:37

Türk Büro-Sen 29.03.2011 günü, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Genel Başkan Yardımcısı Nejla Öksüz, Ankara 7 No’lu Şube Başkanı Kadir Polat ve Şube Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan’a yeni atandığı görevinden dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Genel Müdürümüze yeni görevinin hayırlı olması temennisinden sonra sendikamız tarafından; Nüfus Müdürlüklerinde seçmen kütüklerinin güncelleştirilmesi Usul ve Esaslarını gösteren genelgenin 17. maddesi gereğince ödenen ücretin nüfus çalışanlarına da ödenmesi yönünde Yüksek Seçim Kurulu nezdinde girişimlerde bulunulması, mesaiye kalındığı sürece personelin akşam yemeği ve hafta sonu servis imkanı sağlanması, Nüfus Müdürlüklerinde ki iş yoğunluğunun giderilmesi ile ilgili Başbakanlık Genelgesinin titizlikle uygulanmasının sağlanması, arşivde restorasyon bölümünde çalışan Teknik Okul mezunu VHKİ unvanlı memurlar için görevlerine göre yeni kadrolar ihdas edilmesi ve Nüfus Genel Müdürlüğü bünyesinde ki personelin kreş ile sorunun giderilmesi talep edildi.

Sendikamızın yapmış olduğu talepler doğrultusunda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan, 12 Hazirana kadar olan süreç için mesai çalışmalarının olduğunu, mesaiye kalınan süreçte akşam yemeği ve hafta sonu servis imkanının araştırılacağını ifade etti. Genel Müdür Sarıcan, arşivde restorasyon bölümünde çalışanlar için, Arşiv Uzmanı ve kimyager kadrolarının talep edileceğini ve kreş için mevcut binada yer olmadığını ancak çevrede uygun bir yerin araştırılacağını bildirdi.

Türk Büro-Sen heyeti daha sonra, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutulmaz ve İl Müdür Fehmi Tercan’ı ziyaret ederek, Nüfus çalışanlarının sorunlarını anlattı ve çözüm önerileri sundu.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1