Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

METEOROLOJİ ÇALIŞANLARI TÜRKİYE'NİN DÖRTBİR YANINDA ALANLARA İNDİ


[ 25 Mart 2011, Cuma – 16:07 ]

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nde bir şeyler oluyor. Çalışanlar baskı, tehdit ve değişik yollarla sindirilmeye çalışılırken, sindirilemeyen haksızlıklara uğradığını dillendiren memurlara soruşturmalar açılıyor.

Hiçbir Kamu Kurum ve Kuruluşunda yaşanmayan, “paramız yoktu Ek Ödemelerinizi Ödeyemedik” safsataları yaşanıyor.

Bütün bunlar yaşanırken birileri halen susuyor. Ama Türk Büro-Sen Meteoroloji çalışanlarının sesi olmaya devam ediyor. Olmaya da devam edecektir.

Torba yasanın gerek plan ve bütçe komisyonunda, gerekse TBMM Genel Kurulunda görüşülmeleri sırasında, Meteoroloji çalışanlarının Havacılık Tazminat oranlarının artırılması mücadelesini sadece ve sadece Türk Büro-Sen vermiştir.

27.01.2011 tarihinde Çevre ve Orman Bakanlığı önünde Bakan Veysel EROĞLU’na çağrıda bulunarak, TBMM’de torba yasa görüşülürken, Meteoroloji çalışanlarının havacılık tazminatı oranlarının artırılmasına sahip çıkması talep edilmiştir.

Mart ayı ek ödemelerinin ödenmemesi üzerine, 15 Mart 2011 tarihinde yapmış olduğumuz basın açıklaması ile konuyu hem kamuoyuna duyurarak hem de ek ödemelerin bir an önce ödenerek çalışanların mağduriyetinin giderilmesini talep ettik.

Yine, 15 Mart 2011 tarihinde Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar’ı ziyaret ederek, Ek Ödemelerin bir an önce ödenerek, haksızlığın ortadan kaldırılmasını istedik. Genel Müdür Ek Ödemelerin 2-3 güne kadar ödeneceğine dair söz vermesine rağmen, sadece 10 Bölge Müdürlüğü çalışanına ek ödemeleri ödemiştir. O da 23 Mart Meteoroloji Günü dolayısıyla Çevre ve Orman Bakanlığı önünde sendikamızın eylem kararı alması üzerine alelacele ödenmiştir.

Diğer Bölge Müdürlüklerinde ise halen ödenmemiştir. 23 mart 2011 tarihinde Meteoroloji Günü dolayısıyla, Ankara’da çevre ve orman bakanlığı önünde, diğer illerde ise Kurumların önünde kitlesel basın açıklamalarıyla meteoroloji çalışanlarının sesi olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Meteoroloji çalışanı yalnız değildir.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 22
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |