Geri

METEOROLOJİ ÇALIŞANLARI TÜRKİYE'NİN DÖRTBİR YANINDA ALANLARA İNDİ

25 Mart 2011, Cuma | 16:07

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nde bir şeyler oluyor. Çalışanlar baskı, tehdit ve değişik yollarla sindirilmeye çalışılırken, sindirilemeyen haksızlıklara uğradığını dillendiren memurlara soruşturmalar açılıyor.

Hiçbir Kamu Kurum ve Kuruluşunda yaşanmayan, “paramız yoktu Ek Ödemelerinizi Ödeyemedik” safsataları yaşanıyor.

Bütün bunlar yaşanırken birileri halen susuyor. Ama Türk Büro-Sen Meteoroloji çalışanlarının sesi olmaya devam ediyor. Olmaya da devam edecektir.

Torba yasanın gerek plan ve bütçe komisyonunda, gerekse TBMM Genel Kurulunda görüşülmeleri sırasında, Meteoroloji çalışanlarının Havacılık Tazminat oranlarının artırılması mücadelesini sadece ve sadece Türk Büro-Sen vermiştir.

27.01.2011 tarihinde Çevre ve Orman Bakanlığı önünde Bakan Veysel EROĞLU’na çağrıda bulunarak, TBMM’de torba yasa görüşülürken, Meteoroloji çalışanlarının havacılık tazminatı oranlarının artırılmasına sahip çıkması talep edilmiştir.

Mart ayı ek ödemelerinin ödenmemesi üzerine, 15 Mart 2011 tarihinde yapmış olduğumuz basın açıklaması ile konuyu hem kamuoyuna duyurarak hem de ek ödemelerin bir an önce ödenerek çalışanların mağduriyetinin giderilmesini talep ettik.

Yine, 15 Mart 2011 tarihinde Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar’ı ziyaret ederek, Ek Ödemelerin bir an önce ödenerek, haksızlığın ortadan kaldırılmasını istedik. Genel Müdür Ek Ödemelerin 2-3 güne kadar ödeneceğine dair söz vermesine rağmen, sadece 10 Bölge Müdürlüğü çalışanına ek ödemeleri ödemiştir. O da 23 Mart Meteoroloji Günü dolayısıyla Çevre ve Orman Bakanlığı önünde sendikamızın eylem kararı alması üzerine alelacele ödenmiştir.

Diğer Bölge Müdürlüklerinde ise halen ödenmemiştir. 23 mart 2011 tarihinde Meteoroloji Günü dolayısıyla, Ankara’da çevre ve orman bakanlığı önünde, diğer illerde ise Kurumların önünde kitlesel basın açıklamalarıyla meteoroloji çalışanlarının sesi olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Meteoroloji çalışanı yalnız değildir.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 22