Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

BAKANLIK ÖNÜNDE, METEOROLOJİ ÇALIŞANLARI İÇİN EYLEM YAPTIK


[ 23 Mart 2011, Çarşamba – 15:57 ]

Türk Büro-Sen, 23.03.2011 tarihinde Dünya Meteoroloji günü münasebetiyle Çevre ve Orman Bakanlığı önünde, Genel Başkan Fahrettin Yokuş, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Vekili İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Türk Büro-Sen Ankara Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda üyemizin katılımıyla eylem ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

Çevre Orman Bakanlığı önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Meteoroloji çalışanlarına Mart ayında ödenmesi gereken ek ödemelerin hala çalışanlara verilmediğini ifade etti. Dünya Meteoroloji Günü’nde kurumun sorunlarla boğuştuğunu da belirten Genel Başkan Fahrettin Yokuş, “Akp iktidara geldiği günden bugüne kadar Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yöneticiler arasında ayrımcılık yapılmış, 25 şube müdürlüğü kadroları yandaşlara peşkeş çekilmiş, yüzlerce meteoroloji çalışanının hakları ellerinden alınmış. Haklarını aramak için dava açan memurlar daha sonra sürgüne uğramışlardır. Yöneticiler mahkeme kararlarına uymamışlardır. Bu hususta Meteorolojiden Sorumlu Bakan duyarsız kaldığı gibi hukuksuzluğa göz yuman idarecilerin yargılanmasına da izin vermemiştir. Meteoroloji çalışanlarına da, Devlet Hava Meydanlarında ödenen oranlarda ödenmesi talebimizi; TBMM’de torba yasa görüşülürken 27.01.2011 tarihinde yine burada Bakanlık önünde EuroControl tazminatının torba yasaya konmasını Sayın Bakan’dan talepte bulunmuştuk. Ancak, Bakan talebimize duyarsız kalmıştır. Bazı milletvekillerinin bu konuda verdiği önergede, iktidar partisi milletvekilleri tarafından reddedilmiştir.” dedi.

Sloganlar ve alkışlar arasında devam eden Basın Açıklamasında Genel Başkan Yokuş; “Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, ek ödemelerle ilgili bir duyuru yayınlayarak; son günlerde konunun, kamuoyunda, bazı personeller arasında ve bazı sivil toplum örgütleri tarafından yanlış anlaşılmalara neden olduğu ve olayı farklı yönlere çektiğini iddia etmiştir. Yine aynı açıklamada, “bazı sivil toplum örgütleri ve personelinin olumsuz ve olayı yanlış yönlendirici açıklamaları Havacılık Tazminatı çalışmalarını Maliye Bakanlığı ile yapılan çalışmaları olumsuz yönde etkilediğini bilinmesi gerekmektedir.” denilmektedir. Bu açıklamanın akabinde, sosyal paylaşım sitelerinde ek ödeme alamayan ve kazanılmış hakları verilmeyen bazı Meteoroloji personelinin feryatları ve haksızlığa itirazları, Meteoroloji yöneticileri tarafından soruşturma açılarak, baskı uygulamaktadır. Şu anda, Türkiye’nin dört bir yanında 17 Meteoroloji çalışanı hakkında, haklarını aradıkları gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştır. Biz hak etmediğimiz bir talepte bulunmuyoruz. Biz hakkımız olanı talep ediyoruz. Adalet, eşitlik ve hakkaniyet istiyoruz. Meteoroloji çalışanlarının haklarını müdafaa etmek, onların sorunlarını çözmeye çalışmak suç mudur?” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Konuşmasının son bölümünde son günlerde ülke gündemini işgal eden, polis memurlarına şımarık vekil tokadını da eleştiren Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş; “bölücü terör örgütü yandaşlarının bu kadar pervasız davranışlarının sorumlusu hükümettir. Hiç kimse devletimizin polisine el kaldıramaz. Yapılan bu hareketi kınıyoruz. Dokunulmaz zırhını bürünerek, suç işlemeyenlerin önüne geçilmeli, milletvekilli dokunulmazlığı kaldırılmalıdır” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından, Türk Büro-Sen üyeleri olaysız şekilde dağıldı.


Facebook'ta Paylaşın

Toplam resim sayısı: 67
     
Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |