Site Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
 

Üye olmak için tıklayınız
Sendika Sosyal Medya Adreslerimiz
Sendika Üyelik Formu
İlanlar
Üye Tespit Tutanağı
Mevzuat ve Hukuk
 Hukuk Haberleri
 Açılan Davalar & Son Durumları
 Kurum İdari Kurulları
Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
 Büro Hizmet Koluna Bağlı Kurumlar
Video/Ses Dosyaları
 Türk Büro-Sen Marşını Seyret
 Türk Büro-Sen Marşını Kaydet
 Atatürk Klibini Seyret
 Atatürk Klibini Kaydet
TV ve Radyo
 Tüm Canlı TV ve Radyolar
Gazeteler
Bakanlıklar
Linkler
 ÖSYM
 Kamudan Haber
 Memur Postası
TBS Mail Girişi
 TBS Mail Kutusu

MAL BULMUŞ MAĞRİBİLERE BAKIN !!!


[ 22 Mart 2011, Salı – 14:03 ]

Maliye Bakanlığı personeli Görevde Yükselme, Unvan değişikliği ve atama yönetmeliği 19 Mart 2011 tarih ve 27879 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu değişikliği 19.03.2011 tarihinde (yeni yayınlandığı gün) sitemizde haber yaparak maliye çalışanlarına duyurmuştuk.

Bu duyurumuzda “ Veri hazırlama ve Kontrol işletmeni, Bilgisayar işletmeni kadroları sınavsız olarak verilecektir.

Ancak, sendikamız bu değişikliği yetersiz bulmaktadır. Çünkü yapılan değişiklik ile sınav şartı kaldırılmasına rağmen Bilgisayar işletmeni, Veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadroları için “ en az iki yıllık yüksek okul mezunu olmak” şartı kaldırılmamıştır. Dolayısıyla bu hak lise mezunlarına tanınmamıştır. Bu büyük bir haksızlık” demiştik.

Malum bir sendika sendikamızın bu açıklamasından rahatsız olmuş olacak ki web sitelerinde bir açıklama yaparak, bizim değişikliği yanlış yorumladığımızı, lise mezunlarının dışlanmadığını vurgulamıştır.

Elbette arada sendikal anlayış farkı var. Bizim Maliye çalışanlarını, öğrenim durumları ne olursa olsun , unvanları ne olursa olsun bir ve bütün gördüğümüz için, lise mezunlarına haksızlık yapılmıştır dedik. Memur V.H.K.İ. Bilgisayar işletmeni, Uzman, Şoför, hizmetli v.s. ortak adımız Devlet Memurudur.

“ İki yıllık yüksek okul mezunu olmak” şartının kalkmaması, lise mezunu olan ; şoför, hizmetli, koruma ve güvenlik görevlisi, dağıtıcı vs. unvandaki memurlara yapılmış bir haksızlık değil midir?

Yoksa malumları bu unvanda çalışanları memurdan saymamakta mıdırlar? Ya da bu unvanda çalışanlara bu ayrımcılığı reva mı görmektedirler?


Okuduğunu algılamaktan yoksunlar asla bizim muhatabımız olamazlar. Bu güne kadar yaptıkları saldırılara cevap vermeye dahi tenezzül etmedik. Ancak kendilerini akıllı, maliye çalışanlarını dünyadan bihaber gören bu açıklamaya, maliye çalışanları adına sessiz kalamazdık.

Kim ne derse desin Türk Büro-Sen olarak, Maliye Çalışanlarının unvanı ve öğrenim durumu ne olursa olsun, bir bütün olarak görmeye devam edeceğiz. Hangi unvana bir haksızlık yapılırsa yapılsın karşı çıkmaya, o haksızlığı gidermek için her türlü mücadeleye devam edeceğiz.

İnşallah lise mezunu olan şoför, Hizmetli, dağıtıcı v.s. unvanında çalışan maliye çalışanları bu zihniyeti iyi tanıyacaktır.

Bakanlığın yapmış olduğu bir yanlışlığı eleştirmemiz, birilerini neden rahatsız eder? Onu da maliye çalışanlarının takdirine bırakıyor, Haklı olduğumuz mücadelemizde ilkeli, kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeden daima kamu çalışanlarının yanında olacağımızı bir kez daha belirtiyoruz.


Facebook'ta Paylaşın

Site İçi Arama
SANAL SINIF DERS SİSTEMİ
 Sanal Sınıfa Giriş İçin Tıklayın
 Dersleri Seyredemiyorsanız Mutlaka Okuyun.!
KAMPANYALARIMIZ
Bilgi
 Haber Arşivi
Afişlerimiz
Yayınlarımız
Faaliyet ve Denetim Raporları
Faaliyet Raporu (09.02.2018)
Mali Raporlar (09.02.2018)
Bağımsız Dent.Raporu (09.02.2018)

Saygı Duruşu İstiklal Marşı
İndirmek için tıklayınız.
Genel Merkez Logo
İlanlar
 Genel Kurul İlanları


Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:160 Cebeci / ANKARA    |    Tel: 0312 424 22 11    |    Fax: 0312 424 22 19    |    E-mail: turkburosen@turkburosen.org.tr

Copyright © 2012, TÜRK BÜRO-SEN      |